COVID-19: Лікар заявив про небезпечні зміни в крові при хворобі

Медик наголосив, що результатом таких хімічних реакцій в організмі людини стає так званий цитокіновий шторм – його викликає як сам вірус, так і феритин, що руйнує органи та клітини.

У разі зараження COVID-19 у людини відбуваються сильні зміни у крові, що провокують руйнування органів і клітин в організмі. Це зі свого боку може призвести до виникнення небезпечних захворювань і навіть смерті. Про це розповів лікар-інфекціоніст, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського НАМН України кандидат медичних наук Віталій Янченко, передають Патріоти України з посиланням на Факти.

За його словами, в інфікованого падає кількість захисних лімфоцитів, але великих – водночас збільшується, крім цього, різко підскакує С-реактивний білок та інші маркери запалення. Ще в організмі відбуваються різкі зміни з червоними кров'яними тільцями – еритроцитами.

Янченко зазначає, що вперше цю тенденцію помітили американські медики. Їх, зокрема, здивувала велика кількість хворих, у яких коронавірус викликав незвичайне підвищення згортання крові. Крім цього, було підтверджено, що згущення крові у великих артеріях провокує різке зростання кількості інсультів у досить молодих пацієнтів.

"Образно кажучи, коронавірус "краде" кисень у гемоглобіну, який транспортують еритроцити. В організмі підвищується рівень феритину – з'єднання білка з залізом, яке відкладається в органах і тканинах. В одного хворого на COVID-19, якого спостерігали в Києві, було зафіксовано 10-кратне підвищення феритину (гемосидероз)", – пояснює лікар-інфекціоніст.

Він наголосив, що результатом таких хімічних реакцій в організмі людини стає так званий цитокіновий шторм – його викликає як сам вірус, так і феритин, що руйнує органи та клітини.

"Якщо цю бурю не загасити, організм постраждає через брак кисню (гіпоксичного синдрому), сильно вираженої анемії. У хворого різко підвищиться схильність до утворення тромбів, що небезпечно для судин, серця, легень, печінки, головного мозку", – говорить Янченко, попереджаючи, що така поліорганна недостатність практично завжди призводить до смерті пацієнта.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...