COVID-19: Науковці з'ясували, чому люди із зайвою вагою гірше переносять хворобу

​Учені з'ясували, що організм людей із зайвою вагою виробляє підвищену кількість рецепторів, які необхідні COVID-19 для проникнення в здорові клітини.

Результати дослідження біологів з Канади і Об'єднаних Арабських Еміратах опубліковані на сайті препринтів bioRxiv і поки не пройшли рецензування, передають Патріоти України з посиланням на Naked Science.

"Ми прагнули описати, як SARS-CoV-2 порушує шляхи метаболізму ліпідів у господаря і як дісрегулюваний липогенез (процес накопичення жирів) впливає на регуляцію ACE2, особливо при ожирінні. <...> За допомогою повторного аналізу загальнодоступних транскриптомнихданих ми вперше виявили, що епітеліальні клітини легенів, інфіковані SARS-CoV-2, виявляють підвищену регуляцію генів, пов'язаних з метаболізмом ліпідів, включаючи ген SOC3, який бере участь в регуляції запалення і інгібуванні передачі сигналів лептину", – пишуть автори роботи.

Учені провели експеримент за участю 16 лабораторних мишей, яких поділили на дві рівні групи. У результаті було виявлено, що організм гризунів з першої групи, які страждають ожирінням, виробляв набагато більше ферментів ACE2, з якими взаємодіють S-білки коронавірусу, якщо порівнювати з мишами з другої групи, які не мали зайвої ваги, – при цьому найсильніше це спостерігалося в тканинах легенів. Таким чином, вірус мав в своєму розпорядженні більше шляхів для проникнення в організм.

Автори дослідження припустили, що схожий процес може бути присутнім в організмі хворих на діабет і пацієнтів з підвищеним рівнем холестерину в крові. Чи так це, біологи планують з'ясувати в подальших дослідженнях.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"В усій красі": "Розповніла" українська співачка-зрадниця продемонструвала фігуру

неділя, 25 жовтень 2020, 10:24

Лорак відповіла злостивцям з приводу "подвійного підборіддя" і "зайвих кілограмів".

Зірки говорять: Місячний календар садівника-городника на листопад

неділя, 25 жовтень 2020, 10:11

Останній місяць осені - це час підготовки до зими. Листопад - останній місяць осені і час початку зимових холодів. Більшість городніх і польових робіт вже закінчилися до цього часу. Однак навіть в листопаді садівникові буде чим зайнятися, передають Пат...