COVID-19: Науковці з'ясували, чому люди із зайвою вагою гірше переносять хворобу

​Учені з'ясували, що організм людей із зайвою вагою виробляє підвищену кількість рецепторів, які необхідні COVID-19 для проникнення в здорові клітини.

Результати дослідження біологів з Канади і Об'єднаних Арабських Еміратах опубліковані на сайті препринтів bioRxiv і поки не пройшли рецензування, передають Патріоти України з посиланням на Naked Science.

"Ми прагнули описати, як SARS-CoV-2 порушує шляхи метаболізму ліпідів у господаря і як дісрегулюваний липогенез (процес накопичення жирів) впливає на регуляцію ACE2, особливо при ожирінні. <...> За допомогою повторного аналізу загальнодоступних транскриптомнихданих ми вперше виявили, що епітеліальні клітини легенів, інфіковані SARS-CoV-2, виявляють підвищену регуляцію генів, пов'язаних з метаболізмом ліпідів, включаючи ген SOC3, який бере участь в регуляції запалення і інгібуванні передачі сигналів лептину", – пишуть автори роботи.

Учені провели експеримент за участю 16 лабораторних мишей, яких поділили на дві рівні групи. У результаті було виявлено, що організм гризунів з першої групи, які страждають ожирінням, виробляв набагато більше ферментів ACE2, з якими взаємодіють S-білки коронавірусу, якщо порівнювати з мишами з другої групи, які не мали зайвої ваги, – при цьому найсильніше це спостерігалося в тканинах легенів. Таким чином, вірус мав в своєму розпорядженні більше шляхів для проникнення в організм.

Автори дослідження припустили, що схожий процес може бути присутнім в організмі хворих на діабет і пацієнтів з підвищеним рівнем холестерину в крові. Чи так це, біологи планують з'ясувати в подальших дослідженнях.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Білоруського студента відправили до в'язниці за ... "насильство над ОМОНівцями"

неділя, 17 січень 2021, 12:13

22-річний хлопець відмовився визнавати свою провину в нападі на міліціонерів і заявив, що "намагався припинити їх протиправні дії по відношенню до людей, яких били, а також по відношенню до себе". "Феміда" визнала його винним у скоєнні злочинів, передб...

Китайський гороскоп: Чого чекати у 2021-му тим, хто народився у рік Кота

неділя, 17 січень 2021, 11:48

Особливі успіхи чекають на тих, хто займається інформацією та знаннями, новими напрямами в сучасних технологіях. Для тих, хто народився у рік Кота, 2021-й стане досить успішним періодом – на противагу від минулого, з'явиться набагато більше можливостей...