COVID-19: Польша оголосила про створення ліків від коронавірусу

Препарат уже оголосили ефективним, проте на нього чекають клінічні випробування.

Польська компанія Biomed Lublin 23 вересня оголосила, що завершила перший етап виробництва препарату від COVID-19. Передбачається, що ці ліки – перший препарат у світі, ефективний проти коронавірусу. Однак, як пише Business Insider Polska, точний час того, коли ліки надійдуть в аптеки, не визначено, передають Патріоти України.

Biomed Lublin відзвітувала, що виготовила понад 3 тисяч ампул препарату проти COVID-19. Він зроблений на основі плазми крові пацієнтів, які перенесли нову інфекцію, і повинен "нейтралізувати" коронавірус.

Наступними етапами проєкту будуть клінічні дослідження, що проводяться під керівництвом проф. Кшиштофа Томашевича з Незалежної державної клінічної лікарні №1 у Любліні. Планується, що для цього відберуть 400 пацієнтів.

"Після підтвердження ефективності терапії і визначення терапевтичної дози препарат зможе перейти на етап реєстрації, який, згідно з нормативними документами, необхідний для комерціалізації", – зазначили в компанії. Ці етапи займуть мінімум кілька місяців.

"Оскільки препарат був створений завдяки щедрості польських пацієнтів, що видужали, поляки отримають його першими. Крім того, саме тому поляки повинні придумати для нього назву. Чекаємо пропозицій. Прийшов час, щоб польський препарат від COVID-19 став пріоритетом для всіх", – сказав доктор Гжегож Челей, сенатор Республіки Польща, який був присутній на представленні ліків.

Він додав, що лікування COVID-19 плазмою з антитілами раніше було схвалено ВООЗ, FDA та Міністерством охорони здоров'я Польщі.

Президент правління Biomed Lublin Марцин Пирог зі свого боку сказав, що цей препарат не може існувати без плазми, його не можна створити штучно.

"Просимо донорів повідомляти про здачу плазми. У нас поки немає інформації, коли до нас дійдуть наступні партії", – звернувся він до добровольців.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Глава НАЗК заявив, що КСУ планує скасувати Вищий антикорсуд, мовний закон і земельну реформу

четвер, 29 жовтень 2020, 19:12

КСУ скасував статтю про незаконне збагачення і обов’язкові електронні декларації за кілька місяців після того, як 4 серпня поточного року 47 народних депутатів від ОПЗЖ і групи За майбутнє зробили відповідне подання. Глава Національного агентства з поп...

Патологію виявляють у 62% госпіталізованих: Коронавірусна інфекція здатна вплинути на роботу серцевого м'яза

четвер, 29 жовтень 2020, 18:59

Коронавірус може викликати не тільки патології серця – він також впливає і на інші внутрішні органи людини. Якщо раніше лікарі говорили, що наслідки коронавіруса багатьом доведеться відчувати наступні 2-3 роки після перенесення хвороби, то зараз вони г...