CoviShield, Astrazeneca, Pfizer, Moderna: У МОЗ розвінчали найпоширеніші фейки про вакцини від COVID-19

Серед українців зараз поширюється дуже багато фейків про вакцини від коронавірусу, але всі вони не мають нічого спільного з істиною.

Пресслужба Міністерства охорони здоров'я розвінчала найпоширеніші фейки про вакцини від COVID-19, передають Патріоти України.

Міф 1

Вакцина Covishield не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca.

Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. Тому вона та сама AstraZeneca, тільки виробляється на іншій території.

Covishield схвалена ВООЗ. Її вже використовують в Британії, Канаді, Європі та Індії.

Міф 2

Індійський Інститут сироватки не має української національної GMP-сертифікації, а тому вакцину його виробництва нібито не можна застосовувати.

GMP (належна виробнича практика) - це процедура, яка гарантує, що продукцію постійно виробляють і контролюють за стандартами якості, які відповідають її призначенню.

Covishield дійсно не має української національної GMP-сертифікації. Але вона має GMP в Індії - цього достатньо, щоб застосовувати вакцину в Україні.

Міф 3

Через низьку ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca ВООЗ рекомендує використовувати її тільки в надзвичайних випадках, коли держава не може закупити якісний препарат.

Всі вакцини від COVID-19 застосовуються в надзвичайному випадку - і це пандемія.

Міф 4

Після вакцинації від коронавірусу вже реєстрували летальні випадки

У ВООЗ після аналізу смертності після вакцинації заявили, що всі випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей похилого віку. Смерті не вважаються наслідками вакцини.

Міф 5

Люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації.

Це неможливо, тому що ні в одній вакцині немає живого вірусу.

Міф 6

Вакцини Pfizer і Moderna викликають сильний анафілактичний шок.

Такі побічні ефекти фіксують тільки в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих.

Міф 7

Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок.

Це не правда.

Міф 8

Вакцини від коронавірусу викликають розсіяний склероз.

Ця хвороба не є наслідком вакцини.

Міф 9

мРНК-вакцини - генетична зброя, змінює людські гени.

мРНК-вакцини проти COVID-19 не потрапляє в ядро клітини, де розташована ДНК людини.

Міф 10

Вакцини з Індії гірші за європейські.

Виробництво вакцин в Індії (і в інших країнах) відбувається з суворим дотриманням всіх норм і стандартів. Багато країн закуповують різні вакцини з Індії.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...