Делегати ПАРЄ підтримали Україну і оголосили протест Росії

Протягом двох днів питання законності перебування російської делегації в ПАРЄ буде вирішене.

Більше тридцяти делегатів Парламентської асамблеї Ради Європи підтримали ініціативу українців і піднялися з місць в знак протесту проти участі в засіданнях Росії. Про це написав народний депутат від партії "Європейська солідарність", делегат від України в ПАРЄ Олексій Гончаренко, передають Патріоти України.

За його словами, протягом двох днів питання законності перебування російської делегації в ПАРЄ буде вирішене. "Повноваження Російської делегації в ПАРЄ оскаржені з базових причин! Більше 30 делегатів ПАРЄ встали на підтримку цієї ініціативи і тепер це питання протягом 2 днів буде вивчене в Асамблеї, і після цього прийнято остаточне рішення. Невелика поки, але перемога!", – написав Гончаренко.

Нардеп додав, що повноваження російської делегації в ПАРЄ оскаржені також з процедурних причин – в складі їх делегації депутати, на яких накладено європейські санкції.

Більш того, оскаржено обрання віце-президентом ПАРЄ від Росії Петра Толстого. "Щоб стати віце-президентом Асамблеї йому доведеться пройти процедуру таємного голосування. Подивимося, скільки проголосує за цього вірного "путінця", – написав Гончаренко.

Відзначимо, що за результатами голосування, новим головою Парламентської асамблеї Ради Європи обраний бельгієць Хендрік Дамс.

Нагадаємо, що 27 січня в Стасбурзі відкрилася зимова сесія ПАРЄ, в якій українська делегація відновила участь після осінньої паузи через участь у асамблеї Росії.

Згідно з порядком денним заплановані дебати про порушення членами ПАРЄ статутних зобов'язань, обговорити функціонування демократичних інститутів в Польщі і повідомити про політичних в'язнів в Азербайджані, сказано на сайті пресслужби ПАРЄ.

Глава делегації від України Єлизавета Ясько на своїй сторінці в Facebook написала, що напередодні члени делегації, які ще не працювали в Палаці Європи, пройшли тренінг. Також відбулася нарада делегації.

Також вона розповіла, як члени делегації розподілилися за політичними групами:

Група Європейської народної партії – Єлизавета Ясько, Леся Василенко, Леся Забуранна, Дмитро Лубинець, Марія Мезенцева, Сергій Соболєв (члени делегації), Лариса Білозір, Сергій Власенко, Юрій Камельчук, Рустем Умеров (заступники членів делегації).

Група соціалістів, демократів і зелених – Юлія Льовочкіна, Олександр Мережко (члени делегації), Олег Волошин, В'ячеслав Медяник, Олександр Скічко (заступники членів делегації).

Група європейських консерваторів – Олексій Гончаренко, Сергій Кальченко (члени делегації), Дмитро Наталуха, Олена Хоменко (заступники членів делегації).

Альянс лібералів і демократів за Європу – Марина Бардіна, Юлія Овчинникова (члени делегації), Олександр Ковальчук, Євгенія Кравчук, Андрій Лопушанський (заступники членів делегації).

"Втім, незважаючи на розподіл за політичними групами, запевняю усіх, що українська делегація – об'єднана команда, яка приїхала в ПАРЄ, щоб боротися за Україну й цінності Ради Європи. Наша делегація – новий, енергійний, самостійний і кваліфікований політичний гравець", – стверджує Ясько.

Також вона подякувала колегами з Литви та Латвії, що підняли питання про оскарження повноважень російської делегації.

"Дякуємо делегатам з інших країн за моральну та відповідальну позицію! Делегати з України, Грузії, Польщі, Швеції, Хорватії та інших країн підтримали цей запит. Протягом 48 годин ПАРЄ має ухвалити рішення: затвердити повноваження Толстого і компанії, чи ні. Повноваження української делегації затверджено", – написала Ясько.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Зіркове життя: Кіркоров відверто розповів про стосунки з Пугачовою

неділя, 1 серпень 2021, 23:30

За словами виконавця, наразі "стосунків жодних немає", також немає і дружби між будинками. Співак Філіп Кіркоров розповів про стосунки з колишньою дружиною Аллою Пугачовою, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. За словами виконавця, наразі...

З архіву ПУ. Наш скарб, який не відібрати: Листи Мазепи до Мотрі

неділя, 1 серпень 2021, 22:00

З нагоди відстояних українцями державних прав на свою мову - невеличкий "мовний подарунок" вам у стрічку. Про це у своєму блозі пише українська письменниця Оксана Забужко, передають Патріоти України. "Цього літа (2020 року.-ред) минає 315 років, відкол...