Прибувши на місце, рибпатрульні побачили чорноморського афаліну, який був дуже наляканий та ігнорував усі намагання допомогти. Згодом дельфін заспокоївся та пішов на контакт.
"Врятувати дельфіна не так просто. Для цього потрібне спеціальна техніка та приладдя. Проте нам вдалося домогтися позитивної динаміки та дельфін пішов на контакт. За допомогою катерів тварина подолала 17 км акваторією річки в сторону Бузького лиману. На жаль, з настанням темряви дельфін загубився. Державні інспектори продовжують рятувальну операцію", - коментує начальник Управління Євген Міщенко.
Вперше за останні декілька років дельфін заплив так далеко в річку. За приблизними підрахунками він подолав понад 135 км. "Тягти дельфіна силоміць, штовхати, перетягувати, кантувати у напрямку до моря не можна, бо шкіра у дельфінів ніжна, густо пронизана кровоносними судинами та нервовими закінченнями", - наголошують рибпатрульні.
Довідка:
Афаліна протягом року трапляється по всій акваторії Чорного моря, включаючи територіальні води України. В прибережних зонах і на мілководдях зустрічальність відносно вища, особливо в весняний і осінній періоди. Вид занесено до Червоної книги України.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...