Так, в української армії з'явився своє свято – День захисника України, який відзначають 14 жовтня. Однак 23 лютого досі залишається в деяких пострадянських країнах головним святом чоловіків. Яка історія цього дня і чому Україна відмовилася відзначати День захисника Вітчизни 23 лютого, – передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Історія свята 23 лютого бере свій початок з 1918 року. Так, у січні 1918-го Рада народних комісарів Радянської Росії видала Декрет про створення Робітничо-селянської Червоної армії.
А в січні вже 1919 року голова Вищої військової інспекції РСЧА Микола Подвойський відправив до ВЦВК пропозицію відсвяткувати річницю РСЧА 28 січня. Але його пропозиція прибула із запізненням і прийнята не була.
Усе ж 24 числа президія Моссовєта розглянула питання "Про влаштування свята в ознаменування річниці створення Червоної армії" і поєднала святкування з Днем червоного подарунка – 17 лютого. Але оскільки 17 лютого випало на понеділок, то й річницю РСЧА відклали на найближчу неділю 23 лютого.
Пізніше Йосип Сталін по-іншому пояснив, чому День Червоної армії відзначався 23 лютого: нібито цього дня 1918 року загони більшовиків розбили німецьку армію під Псковом. Але насправді ж у ці дні Червона армія капітулювала перед Німеччиною: на засіданні ЦК РСДРП (б) прийняли ультиматум німецького командування.
Так, 1922 року 23 лютого було офіційно оголошено Днем Червоної армії і флоту. Згодом, з 1949 року в СРСР цього дня щорічно відзначався День Радянської армії і Військово-морського флоту.
Після розвалу СРСР 23 лютого продовжили святкувати, перейменувавши свято на День захисника Вітчизни.
Так, сьогодні День захисника Вітчизни 23 лютого як державне свято відзначають Росія та Киргизстан.
У Білорусі 23 лютого відзначається як "День захисників Вітчизни та Збройних сил у Білорусі", а в Таджикистані – "День захисника і День утворення Збройних сил Таджикистану", але цей день там є робочим.
У Вірменії, Естонії і Латвії проходять деякі святкові заходи, але 23 лютого там давно не є державним святом.
У 1999 році президент України Леонід Кучма видав указ про святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. Цей день ще довго вважався одним з головних свят українських чоловіків.
ле при цьому було три різних думки: що вітати слід лише професійних військових (і жінок, і чоловіків); що вітати потрібно всіх, хто має хоч якесь відношення до армії; і що це "чоловіче" свято, яке відзначають хлопчики і навіть непричетні до армії чоловіки.
Відомо, що ще 2008 року третій президент України Віктор Ющенко пропонував святкувати День захисника Вітчизни не 23 лютого, а 29 січня – у день битви під Крутами. Але ця ініціатива не мала підтримки.А 2014 року, з початком агресії Росії, на святкуванні Дня Незалежності п'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що Україна тепер буде відзначати день захисників за своїм календарем.
І вже 2015 року День захисника перенесли з 23 лютого на 14 жовтня – свято Покрова Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою запорізького козацтва.
Крім того, як відомо, 14 жовтня є датою створення Української повстанської армії.
Зараз День захисника України є державним святом і офіційним вихідним. Поступово він перестає бути виключно "чоловічим" днем, адже сьогодні в захисті й обороні держави активно беруть участь не лише чоловіки, а й жінки.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...