День літнього сонцестояння 2019: Історія, традиції і заборони цього дня

У п'ятницю, 21 червня, - найдовший день у році - літнє сонцестояння, яке у наших предків вважалося містичним.

У найкоротшу в році ніч було прийнято не спати, а гадати, стрибати через вогнище і шукати квітку папороті, яка, за переказами, покаже, де захований скарб, передають Патріоти України.

У день літнього сонцестояння незаміжні дівчата ворожили на судженого-рядженого, пускаючи по воді вінки із запаленими свічками. Вважалося, що хлопець, який зловить такий вінок, незабаром запропонує дівчині вийти за нього заміж.
Один з основних елементів цього дня - вогонь. Через багаття стрибали, бажаючи очиститься від злих духів або позбутися від хвороби. Наприклад вважалося, що спалювання в вогні, який розводили ближче до ранку, одягу хворої людини допоможе йому одужати. А якщо через вогонь стрибне пара, взявшись за руки, то це обіцяло їм довге і щасливе життя.
У цей день людям не слід лінуватися, лаятися і ображатися, а також викидати залишки їжі.
Вважалося доброю прикметою входити в лазню або ж викупатися в річці до заходу. Доброю прикметою вважалася і весілля, яке зіграли в день літнього сонцестояння. А народженій в такий день дитині обіцяли заступництво духів природи.
А для захисту від злих духів в найкоротшу ніч потрібно носити з собою букети з квітів або трав, в тому числі і звіробій, який вважали сильним захистом від злих духів. Дівчатам, які хотіли вийти заміж, рекомендували носити у волоссі живі квіти.
Свято закінчувалося на світанку, зустріти який вважається доброю прикметою. А попелом від багаття, яке горіло на честь літнього сонцестояння, удобрювали землю, що, за переказами, обіцяло рясний урожай.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...