День літнього сонцестояння 2019: Історія, традиції і заборони цього дня

У п'ятницю, 21 червня, - найдовший день у році - літнє сонцестояння, яке у наших предків вважалося містичним.

У найкоротшу в році ніч було прийнято не спати, а гадати, стрибати через вогнище і шукати квітку папороті, яка, за переказами, покаже, де захований скарб, передають Патріоти України.

У день літнього сонцестояння незаміжні дівчата ворожили на судженого-рядженого, пускаючи по воді вінки із запаленими свічками. Вважалося, що хлопець, який зловить такий вінок, незабаром запропонує дівчині вийти за нього заміж.
Один з основних елементів цього дня - вогонь. Через багаття стрибали, бажаючи очиститься від злих духів або позбутися від хвороби. Наприклад вважалося, що спалювання в вогні, який розводили ближче до ранку, одягу хворої людини допоможе йому одужати. А якщо через вогонь стрибне пара, взявшись за руки, то це обіцяло їм довге і щасливе життя.
У цей день людям не слід лінуватися, лаятися і ображатися, а також викидати залишки їжі.
Вважалося доброю прикметою входити в лазню або ж викупатися в річці до заходу. Доброю прикметою вважалася і весілля, яке зіграли в день літнього сонцестояння. А народженій в такий день дитині обіцяли заступництво духів природи.
А для захисту від злих духів в найкоротшу ніч потрібно носити з собою букети з квітів або трав, в тому числі і звіробій, який вважали сильним захистом від злих духів. Дівчатам, які хотіли вийти заміж, рекомендували носити у волоссі живі квіти.
Свято закінчувалося на світанку, зустріти який вважається доброю прикметою. А попелом від багаття, яке горіло на честь літнього сонцестояння, удобрювали землю, що, за переказами, обіцяло рясний урожай.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. "Фільм жахів про зомбі в піонерському таборі...": Шокуючі записки вінничан-дикунів про умови відпочинку в Рассейці

вівторок, 7 липень 2020, 18:00

Покинуте село в ср…ці світу. Все загажене по дахи. Комарі, гризуть, занедбані і закриті бази, розвал і руїна, - зазначають відпочиваючі... Про це пише у своєму блозі вінницький журналіст Роман Ковальський, передають Патріоти України. Далі - мовою оригі...

Хіти тижня. "Нехай хоч треті груди мені малюють!": Ексчиновниця в купальнику пояснила сміливе відео

вівторок, 7 липень 2020, 16:00

Після того, як відео "проти політичних проститутів" отримало великий відгук серед українців, Клітіна вирішила прокоментувати своє рішення записати ролик. Олександра Клітіна, колишня заступник міністра інфраструктури Владислава Криклія, яку після гучног...