Якщо грудневий, зимовий Миколай більше асоціюється з подарунками дітям – то Микола Весняний більш пов'язаний із виконанням бажань, передають Патріоти України.
Святого недарма прозвали Чудотворцем: здавна саме молитва Миколі Чудотворцю рятувала віруючих від багатьох негараздів і допомагала у здійсненні найзаповітніших бажань.
Святий Миколай – покровитель закоханих, дітей, торговців і моряків. До нього звертаються за допомогою ті, хто покараний без вини. І саме закохані і торговці найчастіше поспішають загадати бажання у свято Чудотворця Миколая 22 травня.
Для цього віруючі ходять до церкви (карантин в Україні як раз послаблюють з цієї дати) і після молитви святому просять про виконання свого бажання.
Є молитва Миколі Чудотворцю про гроші:
А є й спеціальний обряд на гроші в День святого Миколая. Щоб приманити в своє життя гроші – в день святого Миколая приносять з церкви свічку. З неї потрібно дістати гніт, потім підпалити той з двох сторін і швидко промовити: "Вогонь вічний, а дух мій відзначений златом, сребром та всяким добром. Амінь".
Після чого гніт відразу гасять, не чекаючи, поки той прогорить до кінця. Обпалений і наговорений гніт зберігають у гаманці з грошима.
Для всіх закоханих є молитва Миколі Чудотворцю про заміжжя:
І просто молитва Миколі Чудотворцю про кохання:
Ще є молитва Миколі Чудотворцю, що змінює долю за 40 днів, і інші заклики до Неба на свято святого Миколая – їх ми вже раніше публікували в матеріалі Молитва в День святого Миколая – як вимолити удачу, любов і гроші.
Багатьох цікавить, чи можна працювати в День святого Миколи і чи можна купатися в День святого Миколая. Так, це не забороняється. Робота в свято 22 травня взагалі заохочується і благословляється святим.
Мабуть, це пов'язано з тим, що в цю пору року в наших широтах якраз у розпалі були весняно-польові роботи, а ще, за народними повір'ями, саме на Миколу потрібно висадити огірки, картоплю та гречку, щоб ті дали відмінний урожай. Тут явно не до відпочинку.
Більш того, у цей день часто працювали "за себе і за того хлопця" – в тому сенсі, що на Миколу не можна нікому відмовляти в допомозі.
Можна і потрібно купатися в День святого Миколая:
А ось стригтися і стригти нігті на святого Миколая не можна: у цей день намагаються не брати у руки гострі і ріжучі предмети, включаючи ножиці. Виключення з цієї заборони – садовий інвентар і кухонне начиння (так що відкрутитися від посадки огірків і приготування обіду не вийде).
Із загальних заборон – не можна сумувати, лаятися і погано поводитися з дітьми і тваринами.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...