Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. Йому молилися, просячи зцілення від хвороб. Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збирання цілющих трав, використовували особливі замовляння й обряди, передають Патріоти України.
Цього дня прийнято було починати збирання вівса. У той же час, у негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися.
Казали, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити - згідно з прикметами, пожежа буде. Це пояснювалося саме тим, що у стіг може вдарити блискавка.
9 серпня йшли до церкви для освячення колосків, зібраних із полів. Потім ці колоски потрібно було зберігати в помешканні.
У народній традиції святий Пантелеймон вважається ще й оборонцем людей від вогню. Під час пожежі навколо будівлі, що горіла, тричі обносили ікону святого Пантелеймона, щоб пожежа припинилась. Найчастіше це робили тоді, коли вогонь спалахував від блискавки.
У день пам'яті селяни молилися святому Пантелеймонові й перед його образом, запалювали свічки, щоб у полі копи зберіг від пожежі.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...