Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. Йому молилися, просячи зцілення від хвороб. Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збирання цілющих трав, використовували особливі замовляння й обряди, передають Патріоти України.
Цього дня прийнято було починати збирання вівса. У той же час, у негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися.
Казали, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити - згідно з прикметами, пожежа буде. Це пояснювалося саме тим, що у стіг може вдарити блискавка.
9 серпня йшли до церкви для освячення колосків, зібраних із полів. Потім ці колоски потрібно було зберігати в помешканні.
У народній традиції святий Пантелеймон вважається ще й оборонцем людей від вогню. Під час пожежі навколо будівлі, що горіла, тричі обносили ікону святого Пантелеймона, щоб пожежа припинилась. Найчастіше це робили тоді, коли вогонь спалахував від блискавки.
У день пам'яті селяни молилися святому Пантелеймонові й перед його образом, запалювали свічки, щоб у полі копи зберіг від пожежі.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...