Деокупація Криму: У МЗС розповіли про стратегію

Незважаючи на те, що стратегія деокупації Криму є, за словами прем'єра Шмигаль, "державною таємницею", в Міністерстві закордонних справ вирішили відкрити завісу над цим документом.

Розповіла про стратегію деокупації анексованого Росією півострова перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, передають Патріоти України з посиланням на LB.ua.

За словами Джапарової, наразі стратегія - це внутрішній документ МЗС, який не є публічним і не охоплює всі напрямки державної політики. Серед іншого, документ окреслює засади роботи платформи з деокупації Криму. "Вона (платформа – ред.) задасть багаторівневу рамку, яка триматиме тему Криму на різних рівнях. Найвищий політичний рівень на себе візьме саміт, організацію якого ініціюватиме Україна. Він проходитиме щорічно, ми пропонуємо його проведення у символічний для України день – 26 лютого – день опору Криму російській окупації", – сказала Джапарова.

Другий рівень, за її словами, проводитиметься на рівні міністрів закордонних справ і міністрів оборони. "Чому оборони, тому що ми будемо наголошувати на тому, говорячи про окупацію Криму, нам йдеться не лише про систематичне порушення прав людини, про яке ми не будемо забувати, але й про мілітаризацію півострова і загроза безпеці не лише України, а й усього регіону. Ми бачимо апетити Російської федерації – це і Близький Схід, і Північна Африка. Для них Крим – це плацдарм для військових", – пояснила перша заступниця голови МЗС.

"Наступний рівень – міжпарламентські зв’язки, робота з головами парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, робота з депутатами", – додала вона.

МЗС також планує в листопаді провести безпекову конференцію. Втім, Джапарова не виключає її перенесення через COVID-19.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...