"У сучасних наркотиків десятки "вуличних" назв. Наркоділки та їхні покупці використовують свій жаргон, який часто маскується під цілком звичайними словами", – пишуть на офіційній Фейсбук-сторінці Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України, передають Патріоти України.
У департаменті зазначають, що поява в лексиконі молоді таких слів не є свідченням пристрасті до наркотиків. Проте знання прихованого змісту наркожаргону може спонукати звернути більше уваги на захоплення рідних та близьких.
Тому Департамент протидії наркозлочинності підготував інфографіку з найбільш уживаним наркосленгом.
У словнику є сленгові назви наркотичних речовин, терміни, пов'язані зі збутом наркотиків та способами вживання наркотиків.
Часто групи наркотиків полюбляють називати людськими іменами: "Коля", "дядя Фёдор", "Мария Ивановна", "Леся" тощо.
Деякі сленгові слова зазвичай використовують у побуті, як-от "пластилін", "зеленка", "гречка" "пудра" та інші.
"Чайка" – це людина, яка не заплативши, шукає по місту заховані закладки з наркотиками.
А "дорога", "п'ятка", "чек" і "половинка" – це не рандомний набір слів, а терміни, які означають різні дози наркотику.
"Баян" – не музичний інструмент. У наркосленгу це – шприц.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...