Вчені та лікарі цілком виправдано називають коронавірус загадковим і дивним.

Спочатку вважалося, що коронавірус в основному вражає легені, але незабаром з'ясувалося, що під ударом ледь не всі органи і системи. Приблизно у половини хворих COVID-19 страждає кишечник: виникають нудота, блювота, діарея, передають Патріоти України з посиланням на Факти.
- Як не дивно, але це хороша ознака того, що організм очищається і звільняється від вірусу, - пояснює лікар-інфекціоніст вищої категорії, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського кандидат медичних наук Віталій Янченко. - Про це вперше заявили китайські лікарі. Результат лікування пацієнта багато в чому визначається станом імунної системи. А саме в кишечнику знаходиться близько 70 відсотків імуномодулюючих клітин. У тонкому кишечнику місцевий імунітет формують В-лімфоцити, що знаходяться в дрібних лімфатичних вузликах (Пейерових бляшках). А в епітелії товстого кишечника містяться Т-лімфоцити. Разом ці захисні компоненти складають лімфатичний апарат кишечника.
Після зустрічі з вірусом лімфоцити потрапляють в загальну лімфатичну систему, потім в загальну грудну протоку, і вже звідти - в кров. По дорозі вони передають інформацію про вірус всім органам і системам. Потім вже навчені і натреновані захисні клітини знову з потоком крові потрапляють в кишечник, де знищують антигени коронавіруса, але при цьому часто виникає діарея, яка очищає організм. Хвора людина, у якої спостерігається розлад кишечника, переносить інфекцію в більш легкій формі. Відповідно, вірусу важче потрапити в легені, адже основна маса вірусних частинок з організму видаляється.
Дуже важливо, щоб у людини не було дисбактеріозу, і нормальна кишкова флора підтримувала місцевий імунітет, що відбиває атаки бактерій, вірусів, паразитів та інших ворогів. Практика показує, що у людей зі здоровим кишечником всі вірусні захворювання протікають легше.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...