Від січня за смугою Чорноморського узбережжя на Херсонщині пильнують українські морпіхи – 140 окремий розвідувальний батальйон, передають Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.
"Це стратегічне місце, звідки вдало можна контролювати за агресором, який знаходиться напроти нас – нашому Кримському півосторові", – розповів командир 140 окремого розвідбатальйону морської піхоти Володимир Семків.
Інших українських підрозділів у районі Скадовська немає, пояснює морпіх-розвідник з позивним "Скіф". До анексії Криму він служив у Керчі і з міркувань безпеки "Крим Реалії" не показали обличчя військового. "Військ особливо тут немає, поліція – не зовсім те, що потрібно і, як кажуть, півтора прикордонника, як нічого не зроблять", – зазначив "Скіф".
Росія вдарить по Скадовську тільки за умови повномасштабного вторгнення в Україну. Про це розповів військовий експерт Михайло Самусько. У березні росіяни провели масштабні навчання з перекидання десантників морем – задіяли 1,5 тисячі військових. "Якщо буде широкомасштабний настрій Росії проти України або Росія все-таки вздумає пробити собі сухопутний коридор у Крим з Донбасу. З російської території через Донбас, то звісно вони будуть проводити морські-десантні операції, в тому числі і в Скадовську. Їм треба буде перекрити от цей напрямок і зробити такий буфер", – сказав Михайло Самусько.
Зараз Чорноморське узбережжя в районі Скадовська захищено недостатньо, вважає морпіх "Скіф". "У місті Скадовськ є велика дірка в кордоні і є відкрите море, куди можуть підійти легкі десантні КПА, де можуть висадити піхоту і в подальшому десантувати техніку, якщо це потрібно", – наголосив "Скіф"
Легкий десантний катер "Акула", яким озброєний Чорноморський флот Росії, відстань від села Стерегуще у Криму і до Скадовська на Херсонщині подолає трохи більше, ніж за дві години.
Російські десантний корабель "Цезар Куніков", що базується в Криму і може транспортувати бронетехніку, ту саму відстань подолає приблизно за півтори години.
На північ Криму Росія стягнула додаткові сили, розповідають українські морпіхи. "З тої сторони ударно-штурмова бригада Російської Федерації розвернута в повному обсязі, нагнано багато одиниць техніки та особового складу", – зазначив "Скіф".
З відкритих джерел відомо, що найближчий штурмовий батальйон російських десантників розмішений у Джанкої. Звідси до села Стерегуще та виходу до Чорного моря навпроти Скадовська трохи більше, ніж 100 кілометрів. Розташування інших російських підрозділів у цьому районі – невідоме.
Захищати свій сектор українські морпіхи змушені в жахливих умовах.
Це корпуси дитячого табору "Білі крила" під Скадовськом. Херсонська облрада передала приміщення в оренду, але не у власність Міністерства оборони. Тому зробити ремонт тут неможливо.
"За відсутністю даної умови Міністерство оборони не може вкладати кошти. Тобто, він не наш. І коли ми вже безпосередньо подивимося угоду, на основі якої ми прийняли даний об’єкт в оренду, там чітко вказано, що розрив угоди можливий в одностороньому порядку. В якийсь прекрасний момент комусь щось не сподобалося і нам скажуть звідти з’їжджати", – розповів командир 140 окремого розвідбатальйону морської піхоти Володимир Семків.
Власними силами морпіхи зробили ремонт в одному з корпусів. До інших навіть електрика та вода не підведені. Морпіхи чекають, коли чиновники і військове керівництво домовляться.
Проте домовлятися хочуть не всі, є противники розміщення морпіхів на території дитячого табору. Херсонська облрада запропонувала військовим чотири інші локації поблизу Скадовська. Проте Генштаб обрав саме це місце. "Ніхто не проти розташування цієї військової частини в Скадовському районі, маючи на увазі невелику відстань до Криму. Хочеться об’єднати, щоб і захист був і щоб ми все-таки зберегли те, що було побудовано за 50 років. А за 50 років було побудовано місце на території України урочище Цикури з дев'ятьма дитячими таборами", – заступник голови Херсонської облради Віталій Булюк.
До дня військового розвідника Росії, Міноборони РФ опублікувало ролик, в якому показала, як швидко й ефективно можуть діяти диверсійні та штурмові загони російської армії. У свою чергу українські військові провели навчання на полігоні Ягорлик у Херсонській області. Захисники підняли авіацію, випробували ракетні комплекси С300, БУК та С125. Тренувалися відбивати атаки з моря та влучати у надводні цілі, стріляли у плавсклад "Золотоноша".
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...