Для українців кордони ЄС можуть не відкрити до кінця року, - експерт

На рішення Євросоюзу впливає й те, що ми самі визнаємо, що наша офіційна статистика щодо коронавірусу не відображає реального стану справ.

Європейський Союз переглянув перелік країн, з якими з 1 липня відкриє кордони. Для України складається доволі неприваблива ситуація, тому що для її громадян в’їзд до ЄС поки що лишається закритим. Якщо в Україні покращиться офіційна статистика, і Євросоюз почне їй довіряти, то є ймовірність, що при першому чи другому перегляді списку країн, ми можемо опинитися в "зеленій зоні". Перегляд буде проводитися регулярно, і найближчі дати, як на мене – це 15 липня та 1 серпня. Про це розповів політичний аналітик, колишній народний депутат України Тарас Чорновіл, передають Патріоти України з посиланням на Главред.

За його словами, для нас наразі існує одна-єдина визначеність: із 1 липня для нас ЄС свої кордони не відкриє. Він підкреслив, що українська влада згаяла час. "Covid-19 прийшов до нас значно пізніше, ніж до решти країн. Україна мала певний часовий лаг, за який могла забезпечити протидію поширенню коронавірусу і заздалегідь запровадити певні запобіжні заходи, в тому числі й карантинного характеру. Але у нас цілий місяць зустрічали один літачок з Уханя, потім розмовляли з собачками, а міністр, яка мала займатися цими питаннями з якогось біса пішла на самоізоляцію… До того ж, за той місяць у нас встигли вивезти з країни і продати весь стратегічний запас масок та захисних костюмів замість того, щоб підготувати їх у достатній кількості. Відтак, час був згаяний", - пояснив Чорновіл.

Експерт звернув увагу на те, що коли ж в Україні з’явилися перші хворі, влада реагувала дещо істерично, а тому не завжди робилося те, що справді було потрібним, зокрема, виявлялося всього 10-20% контактних осіб. "А місцеві влади часом забороняли проводити більш широке тестування, аби просто не зіпсувати статистику. По суті, ми діяли за принципами брежнєвського СРСР: аби зберігалася "красива картинка" і гарна статистика, щоб народ не панікував і не бунтував", - вважає Чорновіл.

Він підкреслив, що в результаті за той місяць, коли ми намагалися "не створювати паніки", ми опинилися в останній десятці країн світу за кількістю проведених тестових досліджень на коронавірус. "Це призвело до того, що в Україні почала набирати обертів епідемія, а карантин, який українці вже більше не змогли витримувати, де-факто довелося зняти, що зрештою призвело до спалаху захворюваності, який ми маємо на сьогодні. В принципі, з цих причин ЄС не готовий відкривати кордони для всіх українців зараз. Також на ставлення Євросоюзу впливає і те, що ми самі визнаємо (про це говорили і медики, і чиновники), що наша офіційна статистика не відображає реального стану справ. Плюс у нас досить прогресивне зростання протягом останніх днів: щодня кількість тих, хто захворіли, в 3-6 разів більше, ніж кількість тих, хто одужали", - додав експерт.

Чорновіл переконаний, що за таких обставин наростає загроза нового спалаху захворюваності в Україні. А це не дає підстав Єврокомісії вивести Україну в "зелену зону". "Щойно українська влада надасть Євросоюзу переконливі докази адекватності нашої статистики, а кількість щоденних заражень піде вниз і ця тенденція зберігатиметься, тоді ми зможемо розраховувати на те, що Європа таки відкриє для нас свої кордони і Україна потрапить до "зеленої зони", - сказав він.

Але є й песимістичний сценарій. "Проте за умови песимістичного сценарію розвитку подій, тобто якщо Україна щодня демонструватиме нові антирекорди, як це було минулого тижня, а восени розпочнеться друга хвиля епідемії, як прогнозують епідеміологи, є загроза, що кордони ЄС для українців не відкриються аж до кінця цього року", - підсумував Чорновіл.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...