"Дуля в кишені" для Кремля: Мінськ почав домовлятися з Вашингтоном про постачання нафти

Білорусь продовжує розширювати коло потенційних постачальників нафти.

Мінськ продовжує активно вести переговори зі світовими постачальниками енергоресурсів, щоб розширити коло своїх потенційних постачальників. Зокрема, білоруський концерн "Белнефтехим" почав домовлятися з безліччю компаній по всьому світу, з яких особлива увага націлена на американських потенційних партнерів Мінська. Про це вчора повідомив прес-секретар концерну Олександр Тищенко, передають Патріоти України.

"По лінії поставок нафти істотно оновлений партнерський пул, в якому до російських компаній додалися постачальники з Азербайджану, Норвегії та Саудівської Аравії. Триває робота з американськими виробниками", - зазначив Тищенко.

Крім різних розбіжностей з Російською Федерацією, причиною для цього стало і те, що зараз, як відомо, світовий ринок буквально перенасичений "чорним золотом", це призводить до величезного вибору і можливості убезпечити свою країну наявністю декількох альтернатив. За словами Тищенкао, плюс до всього потрібно враховувати ще й той факт, що незабаром неминуче виникне необхідність в диверсифікації поставок нафти. Їх напрямки і логістика вже визначені, так як, з точки зору поставок, світовий ринок нафти останнім часом має велике значення сегментувати. Це призвело до того, що почали працювати багато напрямків, які раніше не використовувалися і чекали свого часу, наприклад, північний напрямок (з порту Клайпеди) і південне - Одеса, Також підготовка західного напрямку (порт Гданська) теж уже знаходиться на завершальній стадії і може запрацювати вже найближчим часом.

При цьому, як стверджує прес-секретар "Белнефтехим", все, що раніше потребувало доопрацювання, зараз вже поставлено в чіткі графіки реалізації. Це і питання, що стосуються реалізації польського реверсу, і будівництво перемички Гомель - Горки, за допомогою якої можна буде зв'язати між собою два білоруських НПЗ.

Також в Білорусії врахували і фактор відмінності сировини, пропонованого тими або іншими світовими постачальниками. За словами Тищенка, щоб уникнути можливих проблем при переробці, які можуть привести до деяких збитків, всі білоруські НПЗ вже освоїли переробку різних типів сировини і випробували багато хто з них на практиці. За словами Тищенко, результати виконаної роботи цілком задовільні, що дає Білорусі підстави вважати, що вона належним чином підготувалася до глобальних змін ринку, які неминуче підуть після закінчення пандемії і кризи.

При цьому перший віце-прем'єр Білорусії Дмитро Крутий підкреслив, що за особистим розпорядженням глави держави Олександра Лукашенка подібна багатоальтернативність в питаннях поставки енергоресурсів тепер для Мінська буде постійною. На думку віце-прем'єра, партнерами Мінська в цих питаннях будуть Саудівська Аравія, а також, цілком можливо, і Сполучені Штати Америки, при цьому сировину можна буде постачати через Польщу.

З огляду на триваючі останнім часом нафтові суперечки і розбіжності Білорусі з Росією, Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ вже активно веде переговори з партнерами з США, Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратів. Ці постачальники більш ніж здатні повністю забезпечити потреби Мінська.

Але при цьому Білорусь, що цілком природно, аж ніяк не відмовляється від російської нафти, тим більше що ще в кінці березня Москва і Мінськ змогли прийти до спільного консенсусу і домовитися про відновлення поставок нафти.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...