Таку думку висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара, передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
"По-перше, в реформуванні сектору безпеки і оборони зроблено не достатньо. Рівень корупції залишається високим. Близько 28 тисяч офіцерів у 2018 році звільнилися із ЗСУ. Це показник того, що найкраща армія в Європі, як говорять представники попередньої влади, не зовсім така. Вона в уяві Порошенка", – зазначає Олександр Хара.
По-друге, говорить експерт, окрім суто військових проблем є й інші. НАТО – це не лише про оборону. Це про демократію, верховенство права. Важливе питання – цивільний контроль над сектором безпеки і оборони. Тому, на відміну від позитивних досягнень Грузії у цих питаннях, Україна отримує більш скромні оцінки.
За словами Олександра Хари, потрібно змінювати стосунки з найближчими сусідами. Дві третини нашого кордону – вороже оточення. Росія плюс окуповані Москвою території Донбасу, Молдова (кордон з окупованим Росією Придністров’ям), і Білорусь. Крім того, в нас погіршилися відносини з Польщею і Угорщиною. Ми не достатньо активні на румунському напрямі, хоча Румунія – важлива країна, на яку ми можемо спертися в Чорноморському регіоні. Туреччина – теж складний партнер, враховуючи намагання президента Ердогана бути ближчим до Росії.
"Німеччина і Франція – важливі для України. Але як змінити наші відносини? Ми залежні від них у політичному і економічному сенсі. Немає додаткових можливостей переконати Берлін і Париж, що ми повинні бути членами ЄС і НАТО. Ці країни борються за лідерство в Європі. І зараз невідомо, яким буде майбутнє ЄС", – зазначає Олександр Хара.
Дипломат зауважує: формально Україна може подати заявки на вступ до ЄС і НАТО хоч завтра. Але чи це доцільно? Поставимо в незручне становище наших друзів у ЄС і НАТО. Ми, вважає Хара, не готові до вступу. Внесення змін до Конституції про курс на ЄС і НАТО від нас не вимагали. Це робилося винятково для отримання Порошенком голосів на виборах. Але нічого йому не додало. І навряд це зараз дасть результат.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...