"Економічне диво" Бангладешу: "Які успішні кейси потрібно запозичувати Україні", - нардепка

За 10 років фактично із країни третього світу Бангладеш перетворився на одну з найбільш зростаючих економік світу.

Про це у своєму блозі пише нардепка від партії "Голос" Кіра Рудик, передають Патріоти України.

"Вчора, Президент Зеленський сказав, що Україна – це місце, де трапляються дива. Це смілива заява, про яку зараз говорять усі, і яка робить Україну новим “гарячим пиріжком” у Давосі. Я їздила туди дізнатися секрети минулорічного "гарячого пиріжка" та "економічного дива" – Бангладешу, який є однією з топових тем Давосу і цього року.

За 10 років фактично із країни третього світу Бангладеш перетворився на одну з найбільш зростаючих економік світу. Коли я спілкувалася з захопленими реформаторами з Бангладешу – все, що мені хотілось сказати, це: “Вау, я теж таке хочу для України”.

Головне питання – як їм це вдалося і які успішні кейси можна і потрібно запозичувати нам.

1 Підтримка технологій та фрілансу і покращення бізнес-клімату

Бангладеш займає друге місце у світі за кількістю онлайн-працівників. Зараз в країні налічується близько 650 тисяч фрілансерів. З них активно працюють 500 тис., які заробляють 100 млн доларів щороку.

В ІТ, наприклад, зосереджено більше 22% фрілансерів. У сфері креативу і мультимедіа – майже 25%. А найбільше – у підтримці продажів і маркетингу (40%). Крім того, фріланс – ефективний спосіб боротьби з безробіттям серед бангладешців. Для цього в країні діє безліч курсів та варіантів навчання.

Для покращення бізнес-клімату і залучення нових іноземних інвестицій по всій країні будується 28 високотехнологічних парків (а планують взагалі 64). Прем’єрка Бангладешу Шейх Хасіна говорить: “Дехто стурбований ризиками інвестування в Бангладеш. Так, у нас є проблеми, як і в багатьох країнах. Але ми знаємо, як перетворити проблеми у можливості!” Можливості, в даному випадку, це близько 100 відкритих економічних територій, про які ми тільки мріємо.

2. Вдосконалення інтернет-мережі

Влада Бангладешу поставила собі за мету до 2021 року забезпечити 100% підключення до інтернету. Зараз вже налічується 93 млн користувачів інтернет-мережі і 160 млн користувачів мобільного зв’язку. Це 5-й за величиною ринок мобільного зв’язку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і 9-й в світі (на секундочку!)

Хороше в цьому – що задача Міністерство цифрової трансформації України корелює з цим напрямком.

3. Акцент на цифрові послуги

Не гірше, ніж у Естонії, в Бангладеші розвивається і працює е-держава. Тут вже випущено 100 млн цифрових посвідчень осіб громадянам. Працює Єдиний національний портал, де розміщено понад 45 тис веб-сайтів і служб різних урядових організацій. Діє близько 5 тис сучасних цифрових центрів для надання адмінпослуг громадянам – від отримання найпростіших довідок до таких важливих документів, як, наприклад, закордонний паспорт.

Тут ми також рухаємося в правильному напрямку. Наприклад, очікуємо на запуск порталу “Дія” вже наступного тижня!

4. Підтримка молоді

У цьому сенсі Бангладешу підфартило. Це одна з небагатьох азійських країн, де справді багато молоді – із 163 млн людей майже 65% молодше 25 років. Тому влада всіляко підтримує їх та активно залучає до роботи в мережі.

5. Можливості для жінок

Традиційно жінки у Бангладеші (навіть ті, що мають хорошу освіту) жертвують кар’єрою заради сім’ї. І в цьому ключі фріланс теж їх рятує, адже так вони можуть працювати вдома. До чого це призвело? За результатами низки досліджень на цю тему, жінки-фрілансери у Бангладеші стали завойовувати більше довіри, ніж чоловіки. І їх охочіше беруть на роботу. Girls rule the world!!

А головне, що є у Бангладеші – чітка та спрямована політика уряду на підтримку цих напрямків. Наша основна задача зараз – це поступово та невпинно робити те, що заплановано.

Наступного року я обіцяла здивувати своїх колег з Бангладешу досягненнями України, тому – відлік пішов."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. ДП "Антонов" повністю завершило роботу з заміщення російських комплектуючих на вітчизняні та західні аналоги

понеділок, 14 червень 2021, 4:00

Відзначається, що окрім проєктних робіт з заміщення, також підготовлено необхідну конструкторську документацію. Державне підприємство “Антонов” повністю завершило проектну роботу з заміщення комплектуючих РФ вітчизняними та західними аналогами. Про це ...

З архіву ПУ. Москва і Варшава поскандалили через "поділ" України

неділя, 13 червень 2021, 23:05

На російському телебаченні видали чергову порцію маячні про окупацію України. Старанно був обраний "корисний ідіот" і з Польщі, щоб продемонструвати, що не тільки "истинно православная" імперія бороться за "українську спадщину". В ефірі пропагандистськ...