Про це розповіла в ефірі ObozTV колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі, передають Патріоти України.
За його словами, такі дії РФ є військовим злочином. "Будь-яка окупаційна влада просто-напросто змушена формувати лояльний блок населення. Якщо говорити про громадян України, які залишилися в Криму, довіри до них повною мірою немає. Тому на ключові посади, в рамках бонусних програм, заохочують переїжджати до Криму фахівців медицини, освіти, військових і їх родини, які теж повинні бути працевлаштовані", – пояснив ексчиновник.
"Є певні умови, певні програми, певні гроші, підйомні. Був кейс, коли в Армянськ приїхала людина з Краснодарського краю, отримала мільйон рублів підйомних і має відпрацювати там п'ять років. Програми з такими грошима працюють і дають певний результат. Все це називається заміщенням населення", – заявив він.
Куркчі прокоментував дані омбудсмена Людмили Денисової, згідно з якими за 5 років окупації до Криму переселилося близько 140 тис. росіян із різних регіонів. "Кількість людей, про яких йдеться – оціночна. Сьогодні наближається до 5-10% всього населення Криму. Але якщо проаналізувати стратегічні плани розвитку міст, то вони планують до 2030 року збільшити на 50% тільки населення міста Севастополь. Це не просто демографічний прогноз, це означає, що військовий потенціал буде нарощуватися, людей будуть привозити", – підкреслив він.
Колишній заступник міністра зазначив, що заміщення є військовим злочином, "коли створюються певні умови, щоб частина населення або виїжджала, або її виселяють в інше місце, а замість цього населення привозять своє". "Тут гібридна форма заміщення, коли певній частині патріотично налаштованих громадян створюються такі умови, щоб вони не мали можливості залишатися там і жити певним життям на окупованій території і переїжджали на материкову частину України", – підкреслив він.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...