Про це написала ексглава МОЗ Уляна Супрун у своєму Facebook, передають Патріоти України.
Основна мета кампанії — розповісти про важливі проблеми, як рак простати, рак яєчок, психічне здоров'я та профілактику самогубств серед чоловіків, а також спонукати їх дбати про своє здоров’я.
"В Україні тривалість життя чоловіків на десять років менша, ніж серед жінок. Причина — в сукупності факторів, які можна узагальнити способом життя. Вбивають чоловіків передусім алкоголь, куріння, харчування та доволі поширене зневажливе ставлення до свого здоров’я", - написала Супрун.
Вона також скала перелік проблем та симптомів, про які має знати кожен чоловік:
"Рак простати - найбільш поширений рак серед чоловіків. Найчастіше хвороба розвивається повільно, тому протягом тривалого часу людина може не знати, що хворіє на неї. Ризик захворіти на рак простати зростає з віком - у більшості випадків на нього хворіють чоловіки старше 50 років", - йдеться у дописі Супрун.
Вона зазначила симптоми, коли потрібно негайно звернутися до лікаря: підвищена потреба у сечовипусканні, особливо вночі; складно почати сечовипускання; біль або печіння під час цього процесу; відчуття, що ваш сечовий міхур не повністю спорожнений; кров у сечі або спермі; болісна еякуляція; біль у спині, стегні або тазі, який не зникає.
"Психічні проблеми серед чоловіків — доволі складне питання, адже дуже часто вони не говорять про своє психічне здоров’я, не визнають, що мають проблему, тому не звертаються по допомогу до фахівців", - пише Супрун.
Вона додає, що чоловіки менше переймаються психічним здоров’ям та не шукають допомоги в разі проблем, вони більше, ніж жінки, схильні вживати алкоголь чи наркотики, аби “вирішити” проблему. Таке “самолікування” складних психічних станів є також причиною нехтування проблем із психічним здоров’ям загалом та високого рівня самогубств.
"Симптоми, які можуть свідчити про потребу звернутися до фахівця: гнів, дратівливість або агресивність; помітні зміни настрою, рівня енергії чи апетиту; проблеми зі сном; труднощі в зосередженні; підвищена стурбованість або відчуття стресу; зловживання алкоголем та / або наркотиками; сум, безнадія, суїцидальні думки; ризикова поведінка; біль або проблеми з травленням без причини" - наголошує Супрун.
Рак яєчок трапляється відносно рідко та складає близько 1% випадків раку серед чоловіків у всьому світі. Зазвичай вражає чоловіків віком від 15 до 49 років.
"Типовими симптомами є безболісний набряк чи грудочка в яєчку або будь-яка зміна форми/текстури яєчок. Також може виникати затерпання, дискомфорт, різниця в розмірі між яєчками та больові відчуття. Інші симптоми — набряк та збільшення грудей у зв’язку з гормональними змінами, біль в попереку, задишка, біль в грудній клітці, постійний кашель. Вони більш характерні для пізньої стадії хвороби, коли рак поширюється та вражає інші органи та лімфатичні вузли", - пише ексглава МОЗ.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...