За словами співрозмовниці, безробіття зросло через те, що епідемія завдала значного удару по світовій економіці. "Особливо від безробіття постраждали такі регіони, як Латинська Америка, країни Карибського басейну, Південна Європа та Південна Азія. Однак ці країни українські трудові мігранти рідко вибирають. Адже в пріоритеті залишаються Америка і Євросоюз", – заявила експерт.
Бровчук додала, що COVID-19 завдав сильного удару по Штатах, в країні у квітні 2020 року рівень безробіття перевищив 14% й залишався вище 10% ще три місяці. Станом на грудень цей показник був 6,7%.
В Євросоюзі, наприклад, Німеччина у 2020-му з 44,8 млн робочих місць втратила 477 тисяч. Водночас у країні рівень безробіття зупинився на позначці в 4%.
За словами Бровчук, в одній з улюблених країн українських заробітчан – у Польщі – в умовах пандемії рівень безробіття також зріс до 6,1%, але залишився нижче прогнозованого рівня.
Співрозмовниця додала, що зараз українці обирають для роботи країни материкової Європи, а не Америку, і в цьому головну роль відіграють бюрократичні моменти – отримати американську візу для пересічних громадян нашої країни завжди було чимось на межі фантастики.
"Потрібно чітко розуміти, що в Сполучених Штатах вимагають висококваліфікованих фахівців, таких як програмісти, медики, інженери вищої категорії. Ще з 2017 року в країні впроваджується програма RAISE, що в перекладі означає піднесення – вона спрямована на зниження припливу низькокваліфікованих осіб з-за кордону, які, на думку політиків, живуть на соціальні допомоги. Тому поїхати працювати в Америку легально надзвичайно складно", – пояснила експерт.
Раніше повідомлялося, що європейські країни через зростання внутрішнього безробіття посилили контроль на кордоні, а це призвело до збільшення кількості депортацій українців, які працювали закордоном нелегально.
Експерти попереджали громадян України, що якщо нелегально працювати закордоном, то можна залишитися без обіцяної зарплати чи навіть залишитися без паспорта і стати буквально прикутим до нового місця роботи.
Крім того, можна зіткнутися і з іншими проблемами. За відомостями ЗМІ, в польському місті Отвоцьк українця не пустили у квартиру, яку він знімав ще з кількома людьми, коли дізналися, що у нього COVID-19.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...