"В Україні дбають більше про інтереси олігархів, а не простих громадян. Олігархи на електричках не їздять. Тому всі роки незалежності для приміських перевезень використовується старий електротранспорт, який залишився ще з радянських часів", - продовжує Кава.
В Укрзалізниці заявляють, що рентабельність приміських сполучень складає мінус 900%. Вкладають 9 грн, а заробляють -1 грн. До фінансування перевезень має долучатися місцева влада. "Укрзалізниця справедливо покладає вину за низьку рентабельність на обласні бюджети. У всіх розвинених країнах приміські перевезення компенсують за рахунок центрального і місцевих бюджетів. В Україні держава залишила Укрзалізницю з проблемою приміських перевезень один на один", - каже експерт.
Найкраще приміські перевезення працюють в Німеччині, Швейцарії та Франції. "Зокрема в Німеччині, щороку для покриття збитків залізниці виділяється 10 мільярдів євро із федерального бюджету та 6 мільярдів - з місцевих. Гроші йдуть на придбання нового рухомого складу, компенсацію перевезень і розвиток інфраструктури. В Європі не покладають на пасажира всі витрати на утримання маршруту. Це оплачує держава. Неправильно тільки піднімати вартість квитків для пасажирів, як роблять це у нас. Потрібно якнайшвидше запровадити дотації на приміські перевезення. Сума має залежати від кількості рейсів, які виконуються в певній області. Також від розміру тарифів, вони встановлюються окремо для кожної з областей", - говорить Олександр Кава.
На думку експерта, відміняти пільговий проїзд в електричках не потрібно. "У Європі теж є пільгові категорії. Це питання вирішили завдяки дотаціям. У нас пропонують замінити пільги адресною допомогою. Але це нічого не вирішить. Урядовці намагаються перекласти проблему на громадян. Навіть якщо всі області повністю розрахуються з залізницею за перевезення пільговиків, це не вирішить проблему. Адже розраховані ці виплати по дуже низькому тарифу. Щоб з'явилися нові електрички, треба виділяти гроші і почати їх закупляти. Поки що через брак рухомого складу, напрямки приміського сполучення в Україні лише скорочуються", - зазначає Олександр Кава.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...