Про те, що українські заробітчани не платять податки в Україні, розповів глава Державної податкової служби Олексій Любченко. Вихід із ситуації він вбачає у розкритті банківської таємниці. Що це означає та що українським заробітчанам варто знати про податки, - передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.
"І ми, і НБУ бачимо цю інформацію: 12 мільярдів доларів переказів надійшло з-за кордону. З них 2,3 мільярда доларів – через системи переказів грошей, тобто точно мало потрапити в декларації. Але потрапило тільки 11 мільярдів гривень – у 30 разів менше від 12 мільярдів доларів", – заявив Любченко.
У 2019 році українські заробітчани перевели до України 12 мільярдів доларів. Це стало одним із факторів зміцнення гривні минулого року.
Через пандемію коронавірусу цього року обсяги переказів дещо зменшилися, але все одно залишаються на високому рівні. До прикладу, лише за вересень обсяг переказів досяг 1 мільярда доларів, як повідомляє НБУ.
Податки сплачують резиденти України. Тобто, якщо українець виїхав за кордон і не повертається до України, а постійно живе там, то й податки сплачувати немає сенсу. Проте абсолютна більшість українських заробітчан таки є резидентами, а тому сплата податків в Україні – їхній прямий обов’язок.
Україні повинні платити ПДФО (податок на доходи фізичних осіб). Його ставка становить 18% від доходу. Та ще 1,5% військового збору.
Українських заробітчан може обурювати вимога платити податки в Україні, якщо вони вже сплачують за кордоном. І це обурення цілком виправдане. Саме тому з деякими країнами Україна має угоди, щоб уникнути подвійного оподаткування.
Україна має такі угоди з понад 70 країнами світу, серед яких є Польща, Німеччина, Чехія, Італія тощо.
Якщо, до прикладу, податкова ставка в іншій країні 10%, то в Україні залишиться сплатити 9,5% (від 19,5% ПДФО та військового збору відняли 10%). Проте умови з кожною країною різні.
Щоб сплатити податки, потрібно подати річну декларацію.
Якщо ви працювали у країні, з якою Україна підписала договір про уникнення подвійного оподаткування, тоді в декларації потрібно вказати скільки податків та за якою ставкою сплатили за кордоном. Також як доказ, потрібно надати довідку отриману від державного органу відповідної країни.
Проте у заповненні декларації є й приємний бонус. Можна отримати податкову знижку, якщо платили за іпотеку, навчання, страхові платежі та інше.
На думку Олексія Любченка, щоб податкова почала боротися з ухиленням від сплати податків із боку українських трудових мігрантів, потрібен контроль банківських рахунків.
"Я категорично за розкриття банківської таємниці. Що це за архаїзм?.. Але ситуація приголомшлива: будь-яка країна світу, будь-який банк за кордоном на наш запит дає будь-яку інформацію щодо руху по рахунках, а Росія не дає. Хоча ризики я не розумію...", – заявив глава податкової.
Думки економічних експертів щодо такої позиції голови податкової розділилися. Одні вважають, що це небезпечно, оскільки така інформація може потрапити у "неправильні" руки, які використають це проти українців. Натомість є експерти, які погоджуються, що розкриття банківської таємниці це ефективний спосіб у боротьбі проти несплати податків, який застосовують у багатьох країнах ЄС.
Організація економічного співробітництва та розвитку ще 9 років тому опублікувала звіт під назвою "Банківській таємниці прийшов кінець". Першими до ініціативи розкриття банківської таємниці для контролю над сплатою податків приєдналися розвинені країни.
Насправді навіть з тих грошей заробітчан, які не оподатковуються ПДФО, податки сплачуються. Звичайна покупка в українському супермаркеті – це вже сплата податку, адже 20% від суми товару становить ПДВ (податок на додану вартість). А ціни на такі товари як алкоголь, тютюн чи пальне містять ще й акциз.
"Не сплативши частини ЄСВ чи ПДФО, ви все одно йдете в магазин і з вас стягують податки. Система побудована таким чином і це не тільки в Україні, що ви за будь-яких умов будете сплачувати податки", – пояснює Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...