Експерти спрогнозували, що буде з курсом долара і цінами восени

"Рух долара" буде залежати від дуже великої кількості факторів, в тому числі від можливих змін в глобальній економіці.

Курс долара восени 2019 сильно не зміниться, а ціни будуть рости, але не значно. Такий прогноз дають експерти, передають Патріоти України з посиланням на РБК-Україна.

Так, за словами кандидата економічних наук, фінансового аналітика системи з перевірки контрагентів YouControl Романа Корнилюка, річна ревальвація гривні хоч і сколихнула в черговий раз Україну, але є цілком очікуваним явищем, яке повторюється вже п'ять років поспіль. Однак, каже експерт, що станеться з курсом восени - складно спрогнозувати точно.

Що буде з курсом долара в Україні восени

Роман Корнилюк в коментарі виданню зазначив, що "рух долара" буде залежати від дуже великої кількості факторів, в тому числі від можливих змін в глобальній економіці. "Якщо звернутися до внутрішніх чинників, то, з одного боку, на курс долара буде впливати стан ключових ринків українського експорту. З іншого, важливим фактором може стати новий уряд і його політика, проведення структурних реформ. Якими вони будуть - поки невідомо, як і то, на яких принципах будуватиметься взаємодія з регулятором валютного ринку - НБУ", - говорить кандидат економічних наук.
Аналітик зауважив, що ревальвація гривні навесні і влітку і подальша її девальвація восени - тренд останніх років. "Але повністю перенести цей досвід в цьому році - буде некоректно. Наприклад, якщо сигнали щодо структурних реформ і ринку землі нового уряду будуть сприятливими для інвесторів, гривня може посилитися. Якщо ж отримаємо зростання нестабільності на міжнародних ринках - це може викликати падіння експортної виручки і ослаблення курсу національної валюти", - додав Корнилюк.
Що буде з цінами восени
За словами Корнилюка, в першу чергу курсові коливання вплинуть на вартість імпортних товарів. Цілком можливо, що вони можуть подешевшати, але це станеться тільки в разі продовження ревальвації гривні. Але оскільки продавці пам'ятають про тенденції зростання курсу долара осені, вони не поспішають знижувати ціни.
Про те, що ціни на товари особливо не зміняться каже експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Сергій Рачинський. Але, все ж, буде спостерігатися несуттєве зростання цін через скорочення виробництва внаслідок падіння ділової активності "через непомірні податки і надмірного державного регулювання". "Ділова активність, в свою чергу, буде падати через низький рівень економічної свободи. Україна багато років займає дуже низькі позиції в міжнародних рейтингах за цим показником. Зростання курсу долара восени, після закінчення відпусток, практично не вплине на ціни через обмежену купівельної спроможності населення. Негативно на стані економіки будуть відображатися спроби уряду впливати на курс долара, зокрема, штучно підтримувати його", - вважає Рачинський.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Попри санкції: Путін возив на зустріч із Зеленським "тіньового переговорника"

четвер, 12 грудень 2019, 5:00

Президент Росії Володимир Путін взяв із собою на "нормандський саміт" у Париж 9 грудня свого помічника і куратора щодо Донбасу Владислава Суркова у ролі так званого тіньового переговорника. "Сьогодні зоряний час Суркова – всі його конкуренти поза поряд...

Хіти тижня. Для скреп співає безкоштовно: РосЗМІ дізнались, на чому заробляє легендарна українська співачка

четвер, 12 грудень 2019, 3:00

Софія Ротару недавно втратила готель в Криму, який працював навіть в умовах окупації, та на концерт в Росію поїхала безкоштовно. Російські ЗМІ почали рахувати доходи Ротару, яка при втраті одного з пунктів доходу все одно співає безкоштовно. Виявляєтьс...