У всіх підрозділах військової авіації йде масове скорочення штатів. Про це заявив у Facebook екс-радник п’ятого президента Юрій Бірюков, передають Патріоти України.
За його словами, запропоновано скоротити 10% особового складу. “Керівництво бригади пижилося-тужилося, скорочувало вакантні посади (ну, нам потрібен фахівець, але як-то почекаємо). Але тільки за рахунок вакантних посад скоротити до запропонованих 10% не вдалося і під ніж пішла авіаційна ескадрилья”, – написав він.
Бірюков заявив, що скоротили кілька десятків людей. “Техніків, наземний персонал, обслуговування. Там довгий список посад у кожній ескадрильї. І без варіантів, рішення прийнято у Самому-Головному-Кабінеті”, – стверджує він.
За словами Бірюкова, найбільш цінних і досвідчених офіцерів “намагаються прилаштувати хоч на якусь посаду”.
Так, стверджує він, одного “дійсно крутого авіатора” перевели на посаду кінолога. “У бригаді вакантне місце було по обслуговуванню сторожових собак. Їх кінологи обслуговують”, – написав Бірюков.
У свою чергу прессекретар Командування Повітряних Сил ЗСУ заявив, що зараз йде оптимізація штатів у всіх Збройних силах України, в тому числі у підрозділах військової авіації. “Зараз тривають заходи з оптимізації, в тому числі і бригад тактичної авіації, транспортної авіації та інших частин. Буде скорочення. Але те, що там сказано в пості, що льотчика перевели на посаду кінолога, це точно неможливо. Таке важко уявити, щоб льотчик став кінологом. А те, що тривають організаційні заходи, так воно і є. Це буде, в першу чергу скорочено вакантні посади, які не укомплектовані, але це не повинно торкнутися бойової здатності військових організмів, де йдуть ось ці організаційні заходи”, – сказав він, зазначивши, що офіційний коментар у ПС ЗСУ зроблять пізніше.
При цьому Юрій Ігнат підкреслив, що ці організаційні заходи на боєздатність не впливають. “Тобто йде оптимізація військ, це не тільки в повітряних силах. Це давно, ми перейшли на нову штатну структуру і то як воно планується втілитися в життя, воно не повинно вплинути на бойові здібності бригад”, – додав він.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...