Чотири останні місяці кримчани жили без дощів. Ось і зараз, напередодні зими, тут посуха, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
За даними видання, у 2019 році на півострові випала тільки половина норми опадів. "За інформацією "Криммеліоводгоспу", четвертий місяць повністю сухою стоїть річка Альма. Вона постачає Партизанське водосховище, воду з якого отримують сімферопольці. В результаті нинішній обсяг Сімферопольського водосховища – менше половини від граничного мінімуму. У нього набігло 669 тисяч кубів проти торішніх 3 мільйонів. В Ізобільненському 10 тисяч кубів, а минулої осені влилося 637 тисяч. Ще одне Аянське водосховище в Сімферопольському районі пересохло до 14%", – ідеться в матеріалі.
Також практично висохли більшість невеликих річок Алушти, Судака і Феодосії. Те ж на річках південно-західного Криму. Щасливенське водосховище під Бахчисараєм має 30% об'єму. А запас Білогірського водосховища – менше 15%.
На боротьбу з посухою окупанти кинули сили Чорноморського флоту РФ. Щоправда, вони будують водопровід лише для потреб військових містечок і гарнізонів.
Місцева "влада" сподівається, що запаси водосховищ поповнять снігопади. Дощі зі снігом вони чекають як останню надію. "На жаль, поки очікуваної благодаті не сталося", – пишуть журналісти.
До речі, в тому, що в Криму нема води, окупанти вже поспішили звинуватити туристів. "На жаль, у курортний сезон за розробленими режимами роботи водосховищ було перебрано близько 3 млн кубічних метрів у зв'язку з припливом приїжджих, із таким інтенсивним курортним сезоном. Було забрано на 3 млн більше, ніж це було передбачено режимом роботи водосховищ", – заявив глава "Держкомводгоспу" Ігор Вайль.
Свої п'ять копійок до теми додав міністр природних ресурсів і екології РФ Дмитро Кобилкін. Він звернувся до жителів півострова із закликом дбайливіше ставитися до витрачання води. Городи в листопаді ніхто не поливає, тож людям треба менше пити, купатись у душі та інше. "Велике прохання, користуючись нагодою, всім кримчанам сказати, попросити стежити за витратою води", – сказав міністр Кобилкін.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...