Крім Мадхья-Прадеш, під ударом опинилися й інші пов'язані з виробництвом штати, але страждають вони куди менше. За словами фермерів, папуги потрошать коробочки маку, що сильно позначається на обсязі врожаю. Деякі навіть навчилися відламувати їх і відлітати з ними. При цьому величезні зграї здійснюють нальоти по 30-40 разів на день.Фермери своїми силами охороняють поля, використовують звук для відлякування, навіть застосовують петарди, але одурманеним птахам нічого не страшно. Їх поведінка взагалі змінюється до невпізнання, вони врізаються в дерева і стовпи, але потім, оговтавшись, все одно летять за новою «дозою».
Уряд не поспішає брати ситуацію під контроль, хоча індійське сільське господарство в цьому році і без того потерпає від аномальних опадів.
В австралійському штаті Тасманія, де, навпаки, панує аномальна посуха, фермери підраховують збитки з урахуванням нальотів какаду - тутешні птахи теж наносять маковим полях великої шкоди. В одній з компаній, Poppy Growers Tasmania, говорять про те, що з-за «літаючих наркоманів» третину врожаю стала непридатна для збору.
Однак вчені просять не судити птахів строго: на думку експертів організації BirdLife Australia, на тлі зменшення доступних харчових ресурсів з-за зміни клімату папуги відкрили для себе нове джерело жирів і білків - мак дуже поживний, хоч і володіє відомими побічними ефектами.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...