Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передають Патріоти України.
Як підкреслила вона, багато хто думає, нібито гострий перець шкідливий для шлунка і вживати його можна тільки здоровим людям, але це не так.
Антиоксиданти, які є в чилі, це молекули, які зупиняють вільнорадикальні процеси, запобігають старінню і пошкодженню клітин, перешкоджають прогресуванню атеросклерозу і фотостарінню шкіри.
Крім цього, в стручку перцю багато заліза, калію, вітамінів А, В6 і бета-каротинів, а також денна норма вітаміну С.
Червоний гострий перець також є непоганим природним консервантом, оскільки вбиває три чверті патогенних бактерій у їжі.
Дослідження вчених зі США доводять, що перець певною мірою запобігає передчасній смертності, серцево-судинним хворобам, раку і діабету, полегшує стан при астмі, нежиті та корості.
Капсаїцин – речовина, яка робить перець пекучим, – змушує клітини судин виділяти закис азоту і розширюватися, що знижує тиск. Закис азоту виділяється, наприклад, при прийомі нітрогліцерину, бурякового соку або віагри. Така особливість червоного перцю, як пояснила Супрун, пояснює його здатність знижувати ризик померти від серцево-судинних хвороб.
Більше того, під дією капсаїцину мозок виділяє ендорфіни – нейромедіатори задоволення та знеболення. Саме тому після гострої їжі піднімається настрій.
Чилі сприяє схудненню, зменшуючи апетит, і нормалізує обмін речовин при діабеті, тому що капсаїцин підсилює окислення жиру, підвищує чутливість до інсуліну і нормалізує його рівень.
"Капсаицин бере участь і в перетворенні білої жирової тканини (запаси) на буру жирову тканину (яка зігріває нас)", – додала в.о. міністра.
До речі, подібний ефект має тривале перебування на холоді і сон в прохолодній кімнаті. Саме тому червоний перець рекомендують включити в щоденний раціон при метаболічному синдромі.
Червоний перець, всупереч поширеному упередженню, запобігає пошкодженню шлунка, зокрема, в разі прийому протизапальних нестероїдних препаратів, таких як ацетилсаліцилова кислота, або при інфекції Helicobacter pylori, що викликає виразку.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...