Facebook-медицина від Уляни Супрун: В.о. міністра спростувала міф про користь бджолиних укусів

Наукових підтверджень ефективності лікування бджолами немає.

Уляна Супрун

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поставила під сумнів лікувальний ефект від бджолиних укусів та інших методів апітерапії. За її словами, авторитетних наукових досліджень, які підтверджували би користь лікування бджолами, практично не існує. "Є низка статей про користь щодо використання продуктів бджільництва — для загоєння ран, прополісу для полоскання ротової порожнини чи використання отрути бджіл для зменшення набряку та болю у людей з ревматоїдним артритом. Але в багатьох з цих досліджень наявні дані низької якості, їхні результати не можна вважати репрезентативними, і автори зазначають потребу в проведенні додаткових досліджень, перед тим як робити якісь ґрунтовні висновки", – написала чиновниця у Facebook, передають Патріоти України.

Супрун також зазначила, що науковці не мають достатніх даних про дієвість і навіть безпечність методу лікування розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту та псоріазу бджолиною отрутою (укусами бджіл або ін'єкціями з отрути бджоли). Натомість висновок систематичного огляду про лікування бджолиною отрутою застерігає про високу ймовірність побічних ефектів.

В. о. міністра також поставила під сумнів метод лікування, поширений лише в Україні, коли людям пропонують полежати у спеціальному будинку на ліжку, під яким знаходяться вулики з бджолами. Супрун зазначила, що жодних підтверджень його ефективності немає.

"Бджолині продукти можуть бути корисні, але за кількох умов. По-перше, важливо бути впевненим, що людина не має алергії на такі продукти. По-друге, варто зважати на потенційні ризики від їхнього використання. Додати мед до чаю виглядає значно безпечнішим, ніж цілеспрямовано жалитися отрутою бджіл чи використовувати бджолині продукти або їхнє гудіння для лікування серйозних хвороб", – написала Уляна Супрун.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Страну в заложники, или Что общего у россиян и канадских индейцев", - оглядач

понеділок, 17 лютий 2020, 20:54

Залізнична тактика канадських індіанців - частина війни племінних вождів проти держави Канада. Без усвідомлення владою цього факту проблему не вирішити. Про це у своєму блозі пише політичний оглядач Сергій Ільченко, передають Патріоти України. Далі - м...

В Інституті національної пам'яті відреагували на запит з перейменування станції метро "Дорогожичі" на "Бабин яр"

понеділок, 17 лютий 2020, 20:36

«Дорогожичі» не підпадають під обов'язкове перейменування, тому що топонім «Дорогожичі» є, власне, місцевим київським топонімом.