Facebook-медицина від Уляни Супрун: В.о. міністра спростувала міф про користь бджолиних укусів

Наукових підтверджень ефективності лікування бджолами немає.

Уляна Супрун

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун поставила під сумнів лікувальний ефект від бджолиних укусів та інших методів апітерапії. За її словами, авторитетних наукових досліджень, які підтверджували би користь лікування бджолами, практично не існує. "Є низка статей про користь щодо використання продуктів бджільництва — для загоєння ран, прополісу для полоскання ротової порожнини чи використання отрути бджіл для зменшення набряку та болю у людей з ревматоїдним артритом. Але в багатьох з цих досліджень наявні дані низької якості, їхні результати не можна вважати репрезентативними, і автори зазначають потребу в проведенні додаткових досліджень, перед тим як робити якісь ґрунтовні висновки", – написала чиновниця у Facebook, передають Патріоти України.

Супрун також зазначила, що науковці не мають достатніх даних про дієвість і навіть безпечність методу лікування розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту та псоріазу бджолиною отрутою (укусами бджіл або ін'єкціями з отрути бджоли). Натомість висновок систематичного огляду про лікування бджолиною отрутою застерігає про високу ймовірність побічних ефектів.

В. о. міністра також поставила під сумнів метод лікування, поширений лише в Україні, коли людям пропонують полежати у спеціальному будинку на ліжку, під яким знаходяться вулики з бджолами. Супрун зазначила, що жодних підтверджень його ефективності немає.

"Бджолині продукти можуть бути корисні, але за кількох умов. По-перше, важливо бути впевненим, що людина не має алергії на такі продукти. По-друге, варто зважати на потенційні ризики від їхнього використання. Додати мед до чаю виглядає значно безпечнішим, ніж цілеспрямовано жалитися отрутою бджіл чи використовувати бджолині продукти або їхнє гудіння для лікування серйозних хвороб", – написала Уляна Супрун.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Нові документи щодо змови Трампа з Росією оприлюднили у США

субота, 16 січень 2021, 23:29

Перше розслідування ФБР щодо змови членів виборчого штабу Трампа у 2016 році з росіянами для впливу на вибори назвали найбільш провальним, некомпетентним і корупційним в історії ФБР і Мін'юсту США. У США оприлюднили документи, які стосуються розслідува...

Стіна по-прибалтійськи: Естонія збудує «розумний кордон» з Росією

субота, 16 січень 2021, 23:15

Східний кордон в країні вважають «великою проблемою». «Велике питання – це східний кордон, і ми продовжимо будівництво, – сказала вона на прес-конференції за підсумками чергового раунду переговорів про створення коаліції. – За нагоди ми хочемо залучити...