Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про неймовірну небезпеку інсульту. За її словами, він може статися у кожної третьої людини, передають Патріоти України.
"У світі щохвилини інсульт стається у 32 людей, 11 людей помирає від інсульту. Зараз на нашій планеті живуть 80 мільйонів людей, які пережили інсульт, 50 мільйонів з яких мають стійкі неврологічні порушення, такі як слабкість руки чи ноги, розлади мови, зору чи рівноваги", - пише Супрун у Facebook.
Експерт наголошує, що інсульт залишається однією з основних причин смерті і функціональної неспроможності й у Європі. Якщо не буде глобальних змін у профілактиці і лікуванні інсульту, його обтяжливість не зменшиться. Супрун наголошує, що проблему поглиблює також факт, що за прогнозами, кількість людей похилого віку до 2050 року збільшиться на 35%.
Медик розповіла про план дій боротьби з інсультом, який нещодавно представили у Європі на 2018–2030 роки.
"Це своєрідна базова "дорожня карта" з цілями та науково обґрунтованими настановами щодо профілактики та допомоги в разі інсульту", - пише експерт.
Які цілі має бути досягнуто:
- Зменшити на 10% абсолютне число інсультів.
- Лікувати понад 90% всіх пацієнтів з інсультом в Європі в спеціалізованих інсультних блоках.
- Розробити національні плани боротьби з інсультом, що охоплюють весь ланцюг надання допомоги — від первинної профілактики до життя після інсульту.
- Повністю впровадити національні стратегії з мультисекторальних втручань в сфері охорони здоров'я. До них відносяться, до прикладу, заохочення до здорового способу життя чи вплив на соціально-економічні та освітні фактори, які підвищують ризик інсульту.
За словами Супрун, МОЗ України також розпочало підготовку плану дій щодо інсульту в Україні. Найближчим часом розпочнеться активна робота над розробкою та втіленням необхідних кроків.
"Втім, зміни потрібні не лише в стратегії чи розробці політик. Кожен особисто може суттєво знизити ризики інсульту, якщо піклуватиметься про своє здоров'я. Адже близько 90% випадків всіх інсультів зумовлені факторами ризику, на які ми можемо ефективно впливати. Ці чинники не можна ігнорувати — що довше нічого не робити для профілактики, то важчими будуть наслідки", - наголосила медик.
У світі майже половина всіх інсультів пов'язана з артеріальною гіпертензією, близько 1/3 - з недостатньою фізичною активністю, близько 1/4 - з поганим харчуванням, більше 1/4 - з надмірним рівнем холестерину, до 1/5 - з ожирінням, до 1/10 - з курінням і до 1/10 - з миготливою аритмією.
Про інсульт є безліч міфів. Наприклад, що для лікування необхідні крапельниці або що порушення, спричинені інсультом, поступово зникнуть самі по собі. Але це не так.
Важливо усвідомлювати, що інсульту можна уникнути! У той же час при перших ознаках інсульту слід негайно викликати екстрену медичну допомогу.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...