Фінансування медицини: Спливли скандальні деталі діяльності МОЗ

Відповідно до законодавства, на реалізацію програми медичних гарантій щорічно повинні виділятися кошти в розмірі не менш ніж 5 відсотків валового внутрішнього продукту України.

Український уряд заклав у бюджет на 2020 рік витрати на програму медичних гарантій в сумі 72 мільярди гривень. Це в три рази нижче гарантованої законом норми. Про це свідчать офіційні дані, передають Патріоти України.

Однак, в 2020 році витрати Міністерства охорони здоров'я за бюджетною програмою "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення" передбачено на рівні 72 млрд - це на 153 млрд менше, ніж вимагає закон.

Таким чином уряд заклав до бюджету витрати, які в 3 рази нижче гарантованої законом норми.

Крім того, в Міністерстві охорони здоров'я існує дебіторська заборгованість за програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру", по якій централізовано купуються ліки.

Станом на 1 січня 2020 року, цей борг збільшився на 0,5 млрд.грн і становить 7,7 млрд. При цьому 6,5 млрд гривень на ці потреби було закладено в бюджеті ще 2019 года.То є, в лікарні та інших медичних установ, яке не вдалося ліків із засобів, за які не платять другий рік поспіль.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...