Флешбеки з минулого чи нова сторінка для бойових машин? Яким буде європейський танк майбутнього

Країни Європи не один раз намагалися об’єднати свої зусилля у створенні бойової машини майбутнього – але здебільшого проєкти залишалися на папері та в думках, а плани так і не ставали реальністю.

Наразі ідея створення європейського танку набула реальних обрисів. Так, весною 2020 року компанії Krauss-Maffei Wegmann, Nexter systems та Rheinmetall офіційно розпочали роботи першого етапу програми MGCS, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Країни Європи не один раз намагалися об’єднати свої зусилля у створенні бойової машини майбутнього – але здебільшого проєкти залишалися на папері та в думках, а плани так і не ставали реальністю. Однак наразі ідея створення європейського танку набула реальних обрисів. Так, весною 2020 року компанії Krauss-Maffei Wegmann, Nexter systems та Rheinmetall офіційно розпочали роботи першого етапу програми MGCS.

Main Ground Combat System (MGCS) – це спільний французько-німецький проєкт з розробки нової наземної бойової системи, яка в майбутньому має замінити на полі бою танки Leopard 2 і Leclerc. Про історію появи європейського танка майбутнього, плани та перспективи французько-німецької розробки, а також пастки від Rheinmetall розповідаємо разом з нашими колегами з Wojsko i Technika.

Після завершення Холодної війни та зняття з озброєння застарілих танків – Leopard 1 у 2003 році та АМХ-30 у 2011 році – армії Франції та Німеччини використовують невелику кількість танків одного типу. Це відповідно Leclerc (колишній АМХ 56 Leclerc, станом на 1 липня 2019 року на озброєнні було 222 машини з наявних 406, решта перебуває в резерві, використовується як експериментальні тощо; 200 машин модернізуються до стандарту XLR) i Leopard 2 (станом на 2020 рік – 328 танків Leopard 2A7V та кілька десятків Leopard 2A4 в резерві тощо). З часом ці танки мають бути замінені на нові машини.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...