Генерал оцінив плани команди Зеленського з повернення Донбасу (відео)

Генерал прокоментував заяву радника Володимира Зеленського з питань оборони Івана Апаршина про те, що Донбас можна повернути Україні протягом п'яти років.

Бойові дії на Донбасі можна зупинити протягом року, проте відновлення українського суверенітету на даних територіях затягнеться надовго. Таку думку висловив в ефірі ObozTV колишній заступник голови Генштабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України.

"Повернення Донбасу можна трактувати як завершення війни. Це досить довгий шлях. Росія з Японією досі в стані юридичної війни, ще не вирішені територіальні претензії. Досить багато держав у світі, які перебувають в такому стані", – зазначив генерал.

За його словами, щоб вести подальші переговори про майбутнє Донбасу, треба зробити обмін всіх на всіх і зупинити ведення бойових дій. "У частині зупинки ведення бойових дій, я думаю, що це реальне завдання цього року, якщо займатися переговорами і просуватися. Але ми бачимо історію з паспортами РФ на Донбасі, яку Путін закрутив, економічний тиск, зупинку постачання нафти. Говорять одне, роблять друге, а думають зовсім інше, на жаль", – заявив Романенко.

Коментуючи ймовірність силового сценарію повернення Донбасу, генерал зазначив: "Розробити – не питання, і якщо підготуватися, можна за місяць дійти до кордону. Але при Путіні Росія не зупиниться. Вони почнуть контрдії з територіальними втратами і так далі. Питання не в тому, щоб тимчасово поставити прапор або за 10 км від лінії розмежування, або навіть на кордоні, а вирішити питання в принципі по відновленню суверенітету. А тут не зовсім просто".

Романенко не виключив появи на Донбасі миротворчої місії ООН. "Якщо переговори почнуться – далі можна задіяти місію ООН. Але якщо позитивно просуватися по переговорах, можна вирішити питання без місії ООН. Вони, якщо тільки домовляться, в цьому році будуть вивчати питання, проводити розвідку, оцінку ситуації. У кращому випадку через рік вони можуть з'явитися там", – пояснив він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Щасливчики та невдахи: Гороскоп на тиждень для всіх знаків Зодіаку

неділя, 20 жовтень 2019, 23:39

Новий тиждень, 21-27 жовтня, може бути дуже напруженим, адже багато хто з нас буде прагнути досягти бажаного будь-якою ціною. Багато корисного можете зробити для себе й інших людей, якщо будете переконувати, надихати, розповідати про реальні перспектив...

Стартап Sirocco Energy: Вітрогенератор, що забезпечує електрикою два приватних будинки, створили в Києві

неділя, 20 жовтень 2019, 23:12

Винахідники вже отримали зі США замовлення на покупку установок. "Традиційні вітряки, якими по всьому світу оснащують вітрові електростанції, дуже складно встановлювати біля житлових будинків. Головна з причин в тому, що коли лопаті цих установок оберт...