Найгострішою була ситуація 6 серпня, тоді Україна втратила 4 бійців і 1 отримав поранення. 31 серпня було найбільше обстрілів — 20.
За місяць поранення отримали 20 захисників України. 4, 7-9, 15-18, 23-24, 28-29 обійшлося без поранених, за даними штабу Операції об'єднаних сил.
З 21 липня на війні на сході України триває хлібне перемир'я - безстрокова заборона на будь-яке ведення вогню. Російські окупаційні війська порушували режим тиші 316 разів.
років: 20
родом: із селища Козелець Чернігівської області
залишилися: батьки, сестра і брат
років: 20
родом: із села Ганнівка Братського району Миколаївської області
залишилися: батьки та двоє молодших братів
років: 24
родом: із села Торчин Хмільницького району на Вінниччині
залишилися: мати та сестра
років: 30
родом: із села Савинка Козелецького району Чернігівської області
залишилися: батьки та сестра
"Мама говорила, що він служить у Миколаєві, все у нього добре. Навіть не знала, що Саша воює. Розповідала, що навесні він приїжджав і нарубав їй дров на всю зиму. Вона так раділа, що взимку у неї буде тепло. І як тепер уявити, що бідна жінка щодня буде брати це поліно і згадувати свого загиблого сина", – каже знайома родини.
10 серпня
років: 25
родом: з Дніпра
залишилися: мати
Молодший лейтенант, командир відділення снайперів у полку "Азов". Займався боксом, любив подорожувати, захоплювався фотографією, був фаном ФК "Дніпро". У складі полку воював з 2015 року.
У березні 2019 року на передовій Світлодарської дуги рятував із товаришами командира групи снайперів, який отримав важке поранення.
Звання офіцера отримав нещодавно.
"Кажуть, що про життя людини можна сказати тільки після її смерті. Дуже шкода, що я зараз маю говорити про життя 25-річного хлопця, який у своєму віці став одним із найкращих воїнів, я не посоромлюся цього слова, в усіх Збройних силах України. Друг Біч із 2015-го пройшов шлях від звичайно бійця-снайпера до офіцера, заступника командира снайперської групи. Він був не тільки бійцем, справжнім другом і побратимом, він був справжнім братом по зброї для кожного з нас, з яким ми виконали не одне завдання. І до останньої секунди його життя він захищав свою землю, він знаходився поряд зі своїми побратимами. Я присягаюся, я даю слово офіцера, що тепер, як і завжди, ми будемо бити ворога ще жорсткіше, ще агресивніше, і будемо вдосконалювати свої навички, вміння та ставати ще більш професійними бійцями. Ворог дуже дорого заплатить за свою поведінку, яку він проявив протягом останніх днів", - сказав командир снайперів полку, друг "Хват", якому Роман і врятував життя у березні цьогоріч.
14 серпня
років: 38
родом: із села Дорожинка Вільшанського району Кіровоградської області
залишилися: дружина та дві доньки
Солдат, командир відділення протитанкового взводу роти вогневої підтримки мотопіхотного батальйону у 72-й бригаді ім.Чорних Запорожців.
25 серпня
років: 26
родом: з міста Сіверодонецьк Луганської області
залишилися: батьки і сестра
Старший сержант, командир взводу у батальйоні "Айдар" 53-ї бригади. ОМБр.
На строкову службу пішов у 2013 році. За два роки підписав контракт, служив у 72-й бригаді ім. Чорних Запорожців. У складі "Айдару" воював з 2017-го.
У травні 2019 нагороджений медаллю "За військову службу Україні".
"Весь час батькам обіцяв, що буде берегтися, ну, знаєте, що снайпер, це така професія військова, який ховається, який вижидає довго-довго і в один момент він робить 1 постріл. А зараз, як трошки перемир'я, мабуть, ми трошки розхолодилися з цим перемир'ям", – розповідає побратим Микола Матвієвський.
30 серпня
років: 23
родом: із села Мар'ївка Баштанського району, Миколаївської області
залишилися: мати
Молодший сержант, військовослужбовець 36-ї окремої бригади морської піхоти ім. контр-адмірала Михайла Білинського.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...