Російські окупаційні війська загалом порушували режим тиші 337 разів за місяць, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
Публікуємо поіменний список полеглих у квітні захисників України. Нам відомо про смерть 14 бійців у бою. Інформація про деяких — неповна.
11 квітня було найбільше обстрілів — 20. За місяць поранень зазнали 37 захисників України.
3, 9, 13, 15, 17, 19-20, 25, 28-29 квітня обійшлося без поранених, за даними штабу Операції об'єднаних сил.
Під час бою унаслідок мінометного обстрілу міна калібру 120 мм влучила у бліндаж. Двоє військовослужбовців загинули на місці, ще двоє зазнали поранень.
років: 39
родом: із Харкова
залишилися: чоловік та двоє малолітніх дітей
"Для мене, як командира та друга Яни Червоної — це втрата, яка є черговим шрамом на серці. За 5 років війни, що я на перших позиціях, кожна втрата страшна. У десятки разів страшніше, коли втрачаєш однодумців, патріотів, таких, як була Яна Червона. Вона мала тверду позицію, свій погляд на ситуацію, яка склалася в Україні. Вона поклала на вівтар своє життя", — сказав командир батальйону "Донбас-Україна" В'ячеслав Власенко.
років: 50
родом: жив у Бахмуті на Донеччині
залишилися: дружина, донька та син
"Познайомились ми з ним у 46 окремому батальйоні спецпризначення "Донбас-Україна". Це було 2017-го. Прослужили разом понад рік. Він не був ідеалом чи Джеймсом Бондом. Але був справжнім – людяним, добрим. Надзвичайно смачно готував. Одна з його великих чеснот – був дуже скромним.
Тут, на Сході, небагато людей, які настільки щиро та безкорисно люблять Україну. Він був саме тим діамантом, за які ми тут воюємо", — розповів Микола "Бугай" Шафалюк.
років: 46
родом: жив у селі Огіївка Гайсинського району на Вінниччині
залишилися: батьки, дружина, син, донька та двоє онуків
Старший солдат, служив у 34 мотопіхотному батальйоні 57 мотопіхотної бригади. 2015-го служив за мобілізацією, згодом підписав контракт на службу. Продовжив його 29 жовтня 2018-го.
"Він не любив фотографуватися, не любив слави, дешевого непотрібного піару. Був для бійців братом, другом, побратимом і наставником. У його руках працювала будь-яка зброя. Миколайович із нею був на "ти". Учора цього воїна не стало. Московські окупанти забрали в дружини чоловіка, в дітей — батька, в онуків — дідуся, в друзів — воїна та велику людину", — написав журналіст Михайло Ухман.
Близько 23:30 під час бою поблизу хутора Вільний Попаснянського району на Луганщині унаслідок кульових поранень загинули двоє воїнів.
років: 21
родом: із селища Нижня Дуванка Сватівського району на Луганщині
залишилися: батьки, двоє сестер та двоє братів
років: 22
родом: жив у селі Вишневе Широківського району на Дніпропетровщині
залишилися: батьки, двоє братів і сестра
Солдат, номер обслуги кулеметного розрахунку 54 механізованої бригади. Служив із 18 років. За цей час тричі підписував контракти.
років: 57
родом: із Хмельницького
залишилися: дружина та донька
Військовослужбовець 93 механізованої бригади "Холодний Яр". На фронті з 2014 року. Раніше воював у складі батальйону "Айдар".
"Миколу поважали всі побратими. Свій патріотизм він показував не словами, а діями. Був прикладом відваги для багатьох. Для молодших побратимів Микола Миколайович був як батько – ми на нього рівнялися, прислухалися до його порад", — розповів командир 93 бригади Павло Воловик.
років: 39
родом: із Слов'янська на Донеччині
залишилися: дружина та двоє дітей
років: 29
родом: із Бердянська Запорізької області
залишився: брат
Старший солдат, командир десантно-штурмового відділення 79 десантно-штурмової бригади. До лав Збройних сил вступив 2016-го.
Разом із братом — Героєм України Валерієм Чибінєєвим — виховувався у бердянській школі-інтернаті.
років: 27
родом: із села Красненьке Кривоозерського району на Миколаївщині
залишилися: батьки
Старший матрос, кулеметник 35 бригади морської піхоти. 2015-го служив за мобілізацією, через 2 роки підписав контракт на службу.
Володимир був одним із 6 морпіхів, які зазнали поранень у бою під Гранітним.
років: 55
родом: жив у місті Василівка Запорізької області
залишилися: дружина та двоє дорослих синів
Старший сержант, номер обслуги гранатометного взводу батальйону 93 механізованої бригади "Холодний Яр".
Народився у Росії. 1992-го переїхав до Василівки Запорізької області. Учасник Революції гідності, сотник 20 сотні. Після Майдану воював у батальйоні спецпризначення "Донбас", згодом у складі 56 бригади.
років: 20
родом: із Маріуполя на Донеччині
залишилися: батько, брати та сестри
Доброволець-парамедик медичного батальйону "Госпітальєри" та 2 роти "Тіні" Української добровольчої армії.
На першу ротацію поїхав у липні 2018-го. Служив поблизу рідного Маріуполя. Посмертно нагороджений медаллю "Милосердя".
"Він не мав медичної освіти, але за покликом душі став парамедиком та рятував життя. Це надзвичайно щирий та одночасно мужній хлопець, який був готовий віддати найбільшу ціну за Свободу - життя", – написала Яна Зінкевич у Facebook.
років: 20
родом: із селища Широке Широківського району на Дніпропетровщині
Солдат, навідник-оператор у 5 роті 54 механізованої бригади. Був наймолодший у підрозділі. Контракт на службу в Збройних силах підписав у 19 років.
років: 44
родом: із селища Ланна Карлівського району на Полтавщині
залишилися: дружина та двоє синів
Молодший сержант, військовослужбовець 24 батальйону "Айдар" 53 механізованої бригади. У мирному житті викладав історію в селищній школі. Воювати за Україну пішов добровольцем. Пройшов війну в Афганістані.
Старший син полеглого — Станіслав — теж військовий. Служить під Маріуполем.
років: 53
родом: жив у Могилеві-Подільському на Вінниччині
Сержант 79 десантно-штурмової бригади.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...