Герус не домовився з організаторами вугільної блокади на Львівщині. Що далі...

За словами депутата, у теперішніх умовах Україні потрібне вугілля "з усіх напрямків, звідки воно тільки може їхати".

Представник Президента у Кабінеті Міністрів, голова комітету з питань енергетики та ЖКП у Верховній Раді Андрій Герус заявляє, що російське вугілля, заблоковане у Соснівці Львівської області, не є конкурентом українському, і використовується лише для його розбавлення, аби зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС в умовах нестачі запасів у країні. Про це Герус написав на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"На Соснівці стоїть російське вугілля, яке призначається для Центренерго. Це високоякісне вугілля з Кузбасу із золою 13%. Воно мало змішуватися із вугіллям Львіввугілля із золою 45%-55% та відправлятися на Центренерго, яке приймає вугілля із золою 25%. Фактично ні це російське вугілля не може самостійно поїхати на Центренерго (бо надто низька зола), ні із Львіввугілля не може поїхати (бо надто висока зола). Але можна змішати і забрати максимально великий обсяг високозольного вугілля Львіввугілля, щоб відправити на електростанцію", - пише Герус.

За його словами, також є проблема на шахті Бужанська (Волиньвугілля), де на складах лежить 15 тис тон вугілля із золою 47%-55%. Таке вугілля, наголошує депутат, не приймає жодна електростанція, бо вимоги - не більше 25%. "Таким чином, це російське вугілля не є конкурентом нашому, ним розбавляється наше, що усереднити/понизити золу, понизити собівартість, зробити товарний концентрат і відправити на ТЕС. Саме тому ці російські вагони стояли не десь на електростанції, а у Соснівці біля Червоноградської збагачувальної фабрики (ЦОФ)", - пише Герус.

Крім того, за його словами, російська компанія-власник вагонів вже нараховує українській компанії штрафи за невчасне повернення вагонів, які нараховують вже 5 млн грн, а кожен новий день - це додатково 1 млн грн до штрафу.

"Урядом зараз розробляється план фінансування української державної вугільної галузі. Можна обговорювати створення спільної комісії задля контролю використання цих коштів. Можна здійснювати контроль, що російське вугілля використовується тільки для змішування з українським, якщо це вугілля пропускається на ЦОФ. Все це обговорювалося у неділю. У жовтні у нас на ремонт зупиняється ще один блок - №1 Хмельницької АЕС. Саме його мало замінити Центренерго, тому критично необхідні додаткові обсяги вугілля", - наголошує депутат.

"У неділю ми це все обговорювали з учасниками блокади, ніби всі це розуміють, розуміють, що новий уряд за 3 тижні не може зробити чуда. Була досить конструктивна розмова, домовилися, що разом шукаємо шляхи виходу із ситуації, сфотографувалися та розійшлися на позитиві. Повертаюся на позитиві у Київ. Підтверджую, що жодних силових дій у Соснівці зараз точно не буде - передаю інформацію хлопцям на місце. І тут ввечері читаю ...., пан Семенченко виступає із новим закликом - захоплювати залізничні станції та вагони ще і у Рівненській області", - пише депутат.

При цьому він підкреслює, що на сьогодні рівень запасів вугілля складає 1,2 млн тонн, що складає 62% від минулорічного рівня. "У середині серпні (після 9-ти місячного ремонту) при запуску в роботу горить генератор на 2-му блоці Хмельницької АЕС (в системі охолодження забули пиж із тканини, яким чистили систему охолодження). Відбувається повна автоматична зупинка атомного блоку потужністю 1000 МВт. Для заміщення виробітку е/е потрібно позапланово додатково понад 1 млн тонн вугілля до кінця року. Загалом на сьогодні 5 із 15 атомних блоків у неробочому стані. Звичайно, у таких умовах нам потрібне вугілля з усіх напрямків, звідки воно тільки може їхати", - наголошує Герус.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Такого дива ще не було: У київському пологовому будинку виходили двійнят вагою по 500 грамів (відео)

четвер, 24 вересень 2020, 0:06

Малята народилися у мами на 5-му місяці вагітності. Три місяці дівчинки були в реанімації, до них щодня приходили батьки і читали їм казки. Те, що малюків вдалося виходити, в пологовому будинку вважають дивом. За ці місяці вони одужали і зараз важать п...

З архіву ПУ. Російський екс-ватажок терористів "ДНР" визнав, що саме він розпочав війну на Донбасі

середа, 23 вересень 2020, 23:55

Колишній ватажок терористичної "ДНР" Ігор Стрєлков визнав, що саме він почав криваву бійню на Донбасі. Він проговорився, звідки взяв зброю для вторгнення. Увага на гучну заяву Стрєлкова (справжнє прізвище Гіркін) від вересня 2019 року звернув Сергій По...