Гігантську рибу-сонце викинуло на пляж у Шотландії

Морські біологи припустили, що поява риби в акваторії Хайленда обумовлена глобальним потеплінням.

Риба-сонце (лат. Mola mola), що досягає в середньому трьох метрів в довжину, відома також як риба-місяць і риба-голова. Її іноді помічають у Гебридських островів. Однак у східного узбережжя Шотландії вона - досить рідкісний гість, передають Патріоти України з посиланням на ВВС.

Місцеві жителі свідчать, що днями вони бачили цю величезну рибину, плаваючу неподалік від берега. А вчора її знайшли мертвою на пляжі Чорного острова.

Біологи з Шотландської програми з виводу морських тварин на берег (SMASS) озвучили версію появи риби в цьому районі, а також можливі причини її загибелі.

Професор Ендрю Браунлоу з SMASS зазначив, що зазвичай рибу-сонце можна зустріти південніше. Її поява так далеко на півночі, на шотландському східному узбережжі, може бути пов'язана зі зміною клімату. А саме - з підвищенням температури моря. Але про це не можна сказати з упевненістю, ґрунтуючись на прикладі лише однієї риби.
Причиною смерті риби-голови міг стати напад дельфіна. У цих водах мешкає популяція афалін. Хоча, за словами професора Браунлоу, прямих свідчень цього немає.
Риба-сонце могла також загинути, проковтнувши пластик. Ці риби харчуються медузами. І часто приймають за них поліетиленові пакети.
Після ретельного вивчення велику рибу передадуть в Національний музей Шотландії в Единбурзі.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Скандальне рішення КС: Президент України запевнив, що система е-декларування працюватиме

четвер, 29 жовтень 2020, 18:48

Зеленський закликав членів РНБО розробити конкретні рішення. Президент Володимира Зеленський запевняє, що система електронного декларування в Україні працюватиме, законопроекти для її відновлення мають бути підготовлені й направлені до Верховної Ради я...

Коронавірус в Україні: На Буковині жінки носять хворих з COVID-19 на простирадлах (відео)

четвер, 29 жовтень 2020, 18:34

З'явилося відео з жахливими умовами лікарні у Чернівцях, де лікують пацієнтів з коронавірусом. Біля будівлі ремонт, тому пацієнта несуть на руках до каталки, яка стоїть в трьох метрах від дверей. Четверо жінок - працівниці лікарні, а п'ята - його дружи...