Тисячі пожеж вирують у тропічних лісах Амазонії у Бразилії - найінтенсивніші за майже десятиліття, передають Патріоти України з посиланням на ВВС.
Однак, фотографії пожеж — у тому числі деякі, які розміщають під хештегом #PrayforAmazonia — часто старі, або взагалі походять не з Бразилії.
Так що насправді відбувається і наскільки масштабними є пожежі?
Про те, що у Бразилії відбулася рекордна кількість пожеж у 2019 році, свідчать дані бразильського космічного агентства.
Національний інститут космічних досліджень (Inpe) повідомив, що його супутникові дані показують збільшення кількості пожежна 85% за аналогічний період 2018 року.
Лісові пожежі є поширеними в Амазонії в посушливий сезон, який триває з липня по жовтень. Вони можуть бути спричинені природними подіями, такими як удари блискавки, а також фермерами та лісорубами, що розчищають землю під посіви чи для випасу худоби.
У відповідь пан Болсонару, давній скептик щодо існування змін клімату, звинуватив закордонні неурядові організації у тому, що вони розпочали пожежі, щоб зашкодити іміджу його уряду.
Пізніше він сказав, що уряду не вистачає ресурсів для боротьби з пожежами.
Більшість найбільш постраждалих регіонів перебувають на півночі країни.
У штатах Рорайма, Акрі, Рондонії та Амазонас спостерігалося значне збільшення пожеж у відсотковому відношенні у порівнянні із середнім показником за останні чотири роки (2015−2018).
У Рораймі спостерігалося зростання на 141%, в Акрі на 138%, у Рондонії на 115% і в Амазонас на 81%. У південному штаті Мату-Гроссу-ду-Сул кількість пожеж збільшилася на 114%.
Амазонас, найбільший штат Бразилії, оголосив надзвичайний стан.
Хмари диму від пожеж поширилися по всій Амазонії та за її межами.
За даними Служби моніторингу атмосфери імені Коперника (Cams), що є частиною програми спостережень Європейського Союзу, дим прямує аж до узбережжя Атлантики.
Це навіть призвело до затемнення неба у Сан-Паулу — на відстані більш ніж 2 000 км від осередків займання.
Через пожежі виділилася велика кількість вуглекислого газу, що дорівнює 228 мегатоннам. За даними Служби імені Коперника це найвища кількість з 2010 року.
Вони також виділяють чадний газ або оксид вуглецю — газ, який виділяється при спалюванні деревини.
Мапи Служби імені Коперника показують, що цей високотоксичний оксид вуглецю переноситься за межі Південної Америки.
Басейн Амазонії, який є домівкою для близько трьох мільйонів видів рослин і тварин, — має вирішальне значення для регулювання глобального потепління, оскільки його ліси щороку поглинають мільйони тонн викидів вуглецю.
Але коли дерева вирубують або спалюють, вуглець, який вони зберігають, викидається в атмосферу і здатність дощового лісу поглинати викиди вуглецю зменшується.
Амазонський інститут екологічних досліджень (Ipam) заявив, що недавнє збільшення кількості пожеж в Амазонії безпосередньо пов’язане з навмисною вирубкою лісів.
Хоча точний масштаб вирубки лісів у тропічних лісах буде певним лише тоді, коли в кінці року будуть опубліковані цифри 2019 року, попередні дані свідчать про значне зростання.
Національний інститут космічних досліджень (Inpe) відстежує можливі вирубку лісу в режимі реального часу, використовуючи супутникові дані, розсилаючи сповіщення у ключові райони, які можуть постраждати від вирубки лісу.
Лише в липні було розіслано понад 10 000 оповіщень.
Зменшення площі лісів було на 278% більшим у липні 2019 року, ніж у липні 2018 року, згідно з даними Inpe.
Хоча кількість пожеж у Бразилії знаходиться на найвищому рівні протягом майже десятиліття, дані свідчать про те, що Бразилія — і весь регіон Амазонії - могли зазнати більш інтенсивного спалення лісів в минулому.
Аналіз супутникових даних NASA минулого тижня показав, що загальна пожежна активність у 2019 році в Амазонії, а не лише в Бразилії, близька до середнього показника, у порівнянні з більш тривалим 15-річним періодом.
Щодо Бразилії, за даними Служби імені Коперника, загальні викиди CO2, які використовуються для вимірювання кількості та інтенсивності вогневої активності, є найвищими з 2010 року.
Але згідно з даними, викиди у Бразилії у 2004−2005 роках були вищими, ніж зараз.
Ряд інших країн басейну Амазонки — площа, що охоплює 7,4 млн квадратних кілометрів — також постраждали від великої кількості пожеж цього року.
Венесуела посідає друге місце за кількістю пожеж — понад 26 000, а Болівія — третє, понад 17 000.
Болівійський уряд найняв протипожежний літак для боротьби з пожежами на сході країни.
У цей регіон надсилають рятувальників, а для тварин, які втікають від вогню, створюють притулки.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...