Якщо людство матиме 8 років на те, щоб зупинити масивний астероїд, здатний знищити планету, руйнації Землі вдасться уникнути. Проте наслідки усе одно можуть бути катастрофічними. Такими є результати симуляції, проведеної NASA спільно з дослідниками Європейського космічного агентства у межах конференції з планетарної оборони, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Щоб отримати відповідь на це запитання, дослідники NASA та Європейського космічного агентства змоделювали уявну ситуацію, у якій вченим раптово стало відомо про те, що до поверхні Землі стрімко наближається величезний астероїд.
За сценарієм, про загрозу дослідники вперше довідалися 26 березня 2019 року. Саме тоді супутники зафіксували на відстані 57 мільйонів кілометрів від Землі астероїд під назвою 2019 PDC.
#FictionalEvent
Initial observations suggest asteroid #2019PDC could hit anywhere under the dotted red line, or "risk corridor"#ExerciseOnly#PlanetaryDefense pic.twitter.com/9XSwtIHS6q
— ESA Operations (@esaoperations) 29 квітня 2019 р.
Однак, де саме впаде астероїд, важко було визначати достеменно – у зоні ризику опинилися території США та Африки.
#FictionalEvent
Specialists have modelled the likely effects of an impact of this size on Denver and the surrounding area, population almost 3.5 million#ExerciseOnly pic.twitter.com/wMZiaHp4Bl
— ESA Operations (@esaoperations) 1 травня 2019 р.
Гіпотетичний запуск зондів провели у серпні 2024 року. У ціль влучили лише троє з шести, проте траєкторію вдалося змінити.
Побічним ефектом місії стало те, що від 2019 PDC унаслідок удару відколовся шматок 60 метрів завширши. Тож хоч людям і вдалося уникнути зіткнення з більшою частиною астероїда, уламок усе одно становив загрозу для тисячі життів.
За 10 днів до гіпотетичного зіткнення стало відомо, що астероїд уразить Нью-Йорк. Він прямував до міста зі швидкістю 19 кілометрів за секунду і його зіткнення з Землею призвело б до вивільнення від 5 до 20 мегатонн енергії – цього цілком достатньо, щоб знищити місто ущент.
Рятувати містян вирішили за допомогою евакуації. 29 квітня 2027 року астероїд увійшов у атмосферу планету та вибухнув над Центральним парком.
"Немає жодного астероїда, зіткнення з яким загрожувало б Землі у цьому столітті", - наголосили у NASA. Однак це не означає, що можна не готуватися до можливих викликів.
За його словами сценарій, у якому астероїд впав би у великому місті, є малоймовірним. Більш вірогіднішим є падіння у океані (куди, до речі, космічні агентства також спрямовують старі космічні кораблі після декомісії). Проте можливість такого варіанту не можна категорично заперечувати.
На серйозності можливої загрози наполягає й адміністратор NASA Джим Бріденштайн. За його словами, люди часто сміються з можливості знищення Землі астероїдом, проте ризик цього насправді досить високий.
"Ми повинні упевнитися, що люди розуміють, що це не стосується Голлівуду та фільмів. Це стосується захисту єдиної, наскільки зараз відомо, планети, на якій може бути життя, і це планета Земля", - зазначив він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...