«За песимістичним сценарієм, який передбачає тривалі карантинні заходи в Україні, сильніші зовнішні шоки. Але попри сильні шоки, економічний спад буде все ж менше, ніж під час фінансової кризи в 2009 році. Це обумовлено якісною макроекономічною політикою попередніх років, яка збільшила стійкість економіки і створила простір для використання підтримуючих заходів монетарної та фіскальної політики», - зазначається у релізі.
Також наголошується, що стабільність державних видатків підтримує економіку, незважаючи на зниження податкових надходжень, у той час як Україна вже незабаром повинна підписати нову угоду з МВФ. Додаткову підтримку економіки забезпечують зниження облікової ставки Національним банком України і гнучкий обмінний курс.
Крім того, згідно з прогнозом, очікується різке скорочення інвестицій, але державне споживання стабілізує економіку. «У 2020 році інвестиції в економіку України знизяться на значні 11,2%. Приватне споживання зменшиться не так сильно: на 5,7%. Це типові результати внутрішніх і зовнішніх шоків, викликаних пандемією. Стабільне державне споживання підтримає економіку. Ми очікуємо, що державне споживання впаде лише на 0,7% порівняно з 2019 роком», - йдеться у релізі.
Що стосується впливу на галузі економіки, то, за даними прогнозу, найбільше постраждає сфера транспорту: через закриття внутрішніх і міжнародних пасажирських перевезень і зменшення обсягів торгівлі товарами, в транспортному секторі передбачається скорочення обсягів надання послуг на 14,3% порівняно з 2019 роком. Роздрібна торгівля також зазнає сильного негативного впливу карантину і падіння попиту, що обернеться зниженням її обсягів на 8%.
Також наголошується, що незважаючи на істотне зниження експорту сталі, вплив пандемії на промисловість в цілому в Україні буде відносно менше: її падіння становитиме лише 5%.
За словами консультанта Німецької економічної команди і провідного автора дослідження Девіда Заха, незважаючи на прогнози, залишається певна невизначеність. «Економічний спад у 2020 році може погіршитися і далі, якщо стримуючі заходи не вдасться пом'якшити тоді, коли очікується. Чим довше триватиме карантин, унаслідок якого закриваються підприємства, тим повільніше буде відновлення протягом наступних років», - наводяться в релізі слова Заха.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...