Капусняк – дуже поширена страва української кухні. Основним її інгредієнтом є квашена капуста. Саме вона надає капусняку особливого аромату й кислуватого смаку, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
М'ясо ретельно промити, викласти у каструлю, залити водою й відправити на вогонь. Під час варіння не забувати шумівкою знімати піну. Додати в бульйон сіль та спеції, накрити кришкою й варити до повної готовності м'яса приблизно годину-півтора. Відварене м'ясо вийняти, нарізати на невеликі шматочки.
Картоплю очистити, помити та нарізати кубиками. Відправити у киплячий бульйон і почекати, поки закипить.
Промити пшоно. Коли бульйон із картоплею почне кипіти, викласти у каструлю підготовлене пшоно.
Цибулю очистити й нарізати кубиками, моркву почистити і натерти на великій тертці. Розігріти сковорідку, додати олію та пасерувати овочі на середньому вогні до прозорості цибулі.
Капусту промити під проточною водою і відправити у сковорідку до цибулі та моркви. Перемішати, тушкувати 5 хвилин, потім додати в бульйон.
Повернути в бульйон м'ясо, додати перець, вичавити часник через прес, посолити за потреби. Перед подачею посипати капусняк рубаним кропом.
Картоплю нарізати, залити водою або бульйоном, покласти варити.
Моркву та цибулю нарізати, спасерувати на соняшниковій олії.
Коли картопля буде майже готова, додати промите пшоно. Варити до готовності пшона.
Потім додати заправку і капусту, варити до м'якості капусти. Посолити й поперчити за смаком. За бажанням приправити капусняк зеленню.
Очистити картоплю, моркву та цибулю. Картоплю нарізати дрібними кубиками, моркву натерти на великій тертці, а цибулю нарізати дрібними кубиками. Дрібно нарізати сало.
Ребра помити під проточною водою і варити на невеликому вогні у підсоленій воді 40-50 хвилин, знімаючи піну, що утворилася. Можна за бажанням додати лавровий лист.
Свіжу капусту нашаткувати тонкими смужками.
Через 40-50 хвилин вкинути у каструлю картоплю. Коли вона закипить, додати промите водою пшоно. Варити близько 20-30 хвилин.
На сковороді обсмажити сало 5 хвилин. Додати моркву й цибулю. Обсмажувати все ще 3 хвилини. Додати в сковороду томатну пасту. Готувати засмажку 5-6 хвилин.
Тим часом додати в каструлю свіжу капусту. Потім додати квашену капусту.
Сюди ж додати засмажку. Посолити і поперчити до смаку. Варити капусняк до готовності свіжої капусти. Вимкнути вогонь, посипати капусняк подрібненою зеленню, накрити кришкою і дати настоятися. Подавати капусняк зі сметаною.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...