З настанням сезону любителі заготувати смаколики на зиму задаються схожими запитаннями, одне з них - як приготувати варення з агрусу. На цьому етапі варто відразу сказати, що рецепт його дуже простий і подужає його будь-який бажаючий з мінімальним досвідом на кухні. Що ж стосується самого варення, це унікальний продукт не тільки за складом корисних речовин, але й за своїм смаком, передають Патріоти України.
The Lime згадав класичний рецепт, для якого вам знадобляться лише цукор (1 кг), вода (200 мл) і сам агрус (1 кг). Що за часом? Максимум - кілька годин. Давайте-но приготуємо ваше відмінне варення!
Крок 1: Готуємо ягоду: перебираємо, миємо, видаляємо корінці, пошкоджені ягоди відкидаємо. Вже чисті ягоди викладаємо на полотно і даємо обсохнути.
Крок 2: Підсохлий агрус пересипаємо в емальований посуд і засипаємо його цукром. Посудину ставимо в холодильник і залишаємо там на всю ніч. За ці кілька годин ягода пустить сік.
Крок 3: Виймаємо вранці каструлю і додаємо до неї воду. Ставимо на плиту і доводимо до кипіння на невеликому вогні. Дочекавшись, додаємо цукор, що залишився і ретельно перемішуємо дерев'яною лопаткою. При необхідності знімаємо піну.
Крок 4: Розмішавши цукор, даємо майбутньому варенню поваритися ще 5 хвилин, але тільки на слабкому вогні. Далі прибираємо каструлю з вогню і залишаємо до повного охолодження. Коли каструля стає холодною, масу в ній знову доводимо до кипіння і кип'ятимо також близько 5 хвилин. Далі знову даємо охолонути.
Крок 5: Процедуру з кип'ятінням повторюємо і в третій раз, але вже не залишаємо варення остигати, а відразу розкладаємо по стерилізованим заздалегідь банкам. Їх тут же закриваємо кришками. Закриті банки ставимо на кришку, загортаємо в ковдру і даємо повністю охолонути.
Ну ось, ваше варення з агрусу готово! Зберігати його варто в прохолодному місці, де немає прямих променів сонця.
Як бонус ми також пропонуємо вам корисний відеорецепт з приготування янтарного варення з агрусу:
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...