До катастрофи 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції було ще дві аварії. Як розповів один з ліквідаторів аварії на ЧАЕС, пожежник з Прип'яті Петро Шаврей, одного разу при завантаженні палива зірвався стрижень з паливом і розбив охолоджуючу сорочку, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
"Тоді був великий витік радіації. По всій території станції грунт глибиною з метр зняли. Місто Прип'ять мили, машини у нас позабирали. Ми додому прийшли без форми, тому що вона була брудна, йшли в робочому білому вбранні. Тоді всі прилади зашкалювали", – згадав він.
За словами Шаврея, симптоми були такі, як у променевої хвороби: слабкість, нудота, блювота. "Після цієї аварії шість чоловік з однієї бригади померли в клініці, один за іншим. Але нам нічого не говорили", – додав ліквідатор.
Він повідомив, що друга аварія трапилася через півроку в турбінному цеху. "Завантажували ротор і він зірвався, полетів, і стався витік водню. Якби в той момент були зварювальні роботи, то був би вибух, станція б просто ухнула", – стверджує Шаврей.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...