"І портрети двох Патонів на мості замість гербів": Як продовжать декомунізацію столиці

"Батьківщину-мати", пам’ятник Щорсу й міст Патона можна декомунізувати "цивілізовано".

Про це заявив директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі телеканалу Україна 24, передають Патріоти України.

Він сказав, щоб вирішити, що розмістити на щиті Батьківщини-матері замість радянського герба, можна провести конкурс. "Якщо ми говоримо про демонтаж герба, ми не можемо собі дозволити ризикувати цілісністю статуї, яка є видатним твором, пам’ятником науки й техніки світового рівня… Можна оголосити конкурс про те, що розмістити на щиті, робити проєкції, будь-що. Потрібен дозвіл Міністерства культури", - сказав Дробович.

Пам’ятник Щорсу, на думку Дробовича, можна задрапірувати в чорний латекс. "Щорса активісти пропонують задрапірувати в чорний латекс, це перепозначення. Цей пам’ятник підпадає під закон про декомунізацію, але це художнє висловлювання, можливо, воно стане туристично привабливим. Але в будь-якому разі треба поставити експлікацію, розповісти, хто такий Щорс, чому він там стояв", - заявив очільник Інституту нацпам'яті.

На мосту Патона, вважає Дробович, зараз найбільш слушний час для змін, бо там проводиться реконструкція: "Там усього дві розетки з радянськими гербами, якщо їхати з лівого берега, серпи та молоти легко демонтувати, а зірки не підпадають під декомунізацію. З огляду на те, що нещодавно помер Патон, може, логічно було б поставити портрети обох Патонів замість цих гербів, щоб люди пам’ятали про династію вчених?", - підсумував Дробович.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. За чий рахунок були "безкоштовні" освіта, медицина, квартири, "дешеві" ціни і тому подібне, - ЗМІ

субота, 15 травень 2021, 4:00

Цікава і корисна стаття, особливо для тих хто перейменовує Донецьк в Сталіно ... Шкода, що мало висвітлюється ця тема. А треба, щоб знали радєтєлі совдепії, за чий рахунок була “безкоштовна” освіта, медицина, квартири, “дешеві” ціни і тому подібне, пер...

З архіву ПУ. Надсилають "подарунок" на "Нову пошту": Українці стали жертвами шахрайської схеми

п’ятниця, 14 травень 2021, 23:55

Українцям по всій країні приходять "подарункові сертифікати на 1500 грн" на покупки в ювелірних магазинах, яких не існує. Сертифікати надсилають післяплатою у відділення "Нової пошти", однак щоб отримати "подарунок", доведеться віддати 90-150 грн і спл...