За часів СРСР сім'я вважалася справжнім союзом і одиницею суспільства, яку поважали. Отримання такого статусу давало певні гарантії, заради яких деякі й одружувалися. Але водночас у нього були і свої недоліки, передають Патріоти України з посиланням на SmNews.
Зокрема, сімейне життя в Радянському Союзі відрізнялося від сучасного: одружилася пара часто без кохання, але відсутність дітей у родині була небажаною, до того ж обоє із подружжя повинні були працювати.
Відомо, що в СРСР відмова від народження дітей засуджувалася. Якщо пара була розписана, але не мала малюків, вона змушена була платити податок державі – 6% від зарплати.
Однак тим, хто через здоров'я не міг народити дитину, Союз пропонував усиновлення.
Якщо жінка не працювала, то вона вважалася тягарем не тільки для родини, але й суспільства загалом. Тому представники слабкої і сильної статі трудилися нарівні, і могли обіймати однакові посади: все залежало від бажання і здібностей.
Одружені люди отримували більше переваг ніж вільні. Після укладення шлюбу держава давала новоспеченому подружжю квартиру, а потім можна було придбати й автомобіль. Якщо сімейні робітники добре працювали на благо держави, то підвищення не повинно було змусити довго чекати.
Відомо, що негаразди окремої сім'ї в СРСР вважалися спільними. Так, якщо хтось із подружжя ображав іншого, то останній "скаржився" у партком. Вирішенням проблеми ставало те, що особливо відповідальні громадяни просто йшли розмовляти з кривдником.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...