Як Ілон Маск створив можливості для підняття української економіки (відео)

Україна може заробити на літієвій лихоманці мільярди доларів. Адже покладів цієї руди на нашій території більше ніж достатньо.

Через розвиток електромобілів і відповідно попит на головну складову акумуляторів – літій, – в України з’явилась можливість підняти свою економіку, йдеться в матеріалі 24 каналу, передають Патріоти України.

З 2006 року Ілон Маск зі своєю "Теслою" спричинив справжній бум електрокарів. Заданий тренд підтримали автогіганти "Нісан", БМВ, "Тойота" і тепер екологічні автомобілі сходять з конвеєра мільйонами. Їх рух забезпечують акумулятори, а вже їх живильну силу – літій.

Вартість металу на ринку росте в геометричній прогресії. За останні 10 років – ціна збільшилась вдесятеро. На біржах брокери всього за 1 кілограм готові відати до 10 тисяч доларів. Найбільше заробляють Чілі, Аргентина, Австралія, Китай та США. Та українські поклади нічим не гірші і також можуть конкурувати.

В Україна є три літієвих родовища – одне в Приазов’ї – Шевченківське, та два в Кіровоградській області – Полохівське та Станкуватське. В кожному зберігається щонайменше по 500 тисяч тон руди.

Не дивлячись, що інформація про родовища була відома ще з радянських часів – українські комерсанти зацікавились покладами лише з літієвим бумом. В українських покладах літію міститься близько 1,5%.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Гуляй, Расеюшка!": Горілка, пельмені, матрьошка, борщ та інше "ісконно рускоє", що Москва прибрала до рук у інших народів

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:18

За тисячоліття свого існування Росія привласнила собі безліч речей, символів і навіть страв у інших народів. "Ни матрешка, ни самовар, ни даже водка не являются "ру***ими" изобретениями", - уверяет эксперт. ВОДКА. Так, по данным Леусенко, ныне традици...

Місяцями не втрачає товарного вигляду: В Україні вивели унікальну цибулю, яка не потребує поливу

п’ятниця, 14 травень 2021, 0:08

Сорт стійкий до шкідників і хвороб. Селекціонери з науково-дослідної станції "Маяк", що у Крутах, вивели сорт цибулі, який місяцями не втрачає товарного вигляду, передають Патріоти України з посиланням на Аgronews. Як розповіли науковці, новий сорт наз...