Як "Північний потік-2" може вдарити по самій РФ: Три сектори економіки, де США серйозно тіснять Росію

Вашингтон тисне на Москву в Європі і на Далекому Сході в енергетичній сфері і оборонці.

Боротьба навколо будівництва газопроводу "Північний потік – 2", що прокладається в обхід України, передбачає конфронтацію між США і Росією в XXI столітті. Про це пише журналіст Едуард Штайнер для німецького видання Die Welt, передають Патріоти України.

На його думку, США вторглися в основну сферу росіян і за допомогою технології фрекінгу їм за майже 10 років вдалося стати важливим гравцем як на газовому, так і на нафтовому ринку.

"Справжній прорив в газовій галузі стався в минулому році: збільшивши видобуток на 11,5% до 864 млрд кубометрів, американці не тільки досягли історичного максимуму – вони давно відправили багаторічного лідера Росію на друге місце, – в 2018 році США вперше стали нетто-експортером газу", – йдеться у статті.

"Зростає насамперед експорт зрідженого газу за допомогою танкерів: в 2018 році він зріс в порівнянні з попереднім роком на 50%", – зазначає видання.

"Але все це не зрівняється з 200,8 млрд кубометрів газу, які в минулому році поставила в інші країни Росія – в Європу і Туреччину, оскільки інших маршрутів експорту немає. З початку експорту зрідженого газу США в 2016 році по сьогоднішній день в Європу було поставлено 10 млрд кубометрів американського газу", – підкреслює Штайнер.

У той же час Штати мають намір за допомогою фрекінгу добути більше газу.

"Використовуючи аргумент про те, що Європі потрібно звільнитися від газової залежності від Росії, вони просувають свої інтереси не тільки в Данії – вони також прийняли закон, який може бути застосований проти операторів "Північного потоку – 2" і його спонсорів", - пише Die Welt.

Як підкреслює видання, дві енергетичні держави вступають в конфлікт не тільки в Європі, але і на великому ринку Китаю, незважаючи на те, що зараз провідну роль там грають світові гіганти скрапленого газу – Катар, Австралія і Малайзія.

"США лише поступово заходять в галузь. А внаслідок загострення торгового спору між США і Китаєм, Пекін знову побічно просигналізував американцям, що отримати вигоду з цього можуть російські експортери газу. (...) Чим проблематичніше ставатимуть стосунки Америки і Китаю, тим агресивніше США будуть прориватися на європейський ринок, прогнозують аналітики", - йдеться у статті.

"Інтенсивний фрекінг в США змінив конкурентну боротьбу не тільки в газовому секторі, а й в нафтовій галузі, – продовжує видання. – Міжнародне енергетичне агентство говорить про початок нової ери, адже сьогодні США стали найбільшим виробником нафти у світі і обігнали таким чином класичні видобувні країни – Саудівську Аравію і Росію".

Якщо завдяки поліпшенню технологій видобуток нафти стане для США ще більш дешевим, ціна на нафту продовжить падати, що дасть відчутне навантаження на і без того ослаблений бюджет Саудівської Аравії і Росії, вважає автор статті.

"Ринок зброї – третій великий сектор, де Вашингтон і Москва вступають в економічне протиборство. На відміну від газового і нафтового секторів, це суперництво не нове. Але тенденції говорять про те, що США і тут обмежують можливості росіян. Як повідомив у березні Стокгольмський інститут дослідження проблем миру SIPRI, з 2014 по 2018 рік у порівнянні з попереднім п'ятирічним періодом США збільшили свій експорт озброєнь на цілих 29% і займають 36% світового ринку. Росія, частка якої становить 21% світового ринку, посідає друге місце, проте їй довелося зазнати збитків і втратити, за даними SIPRI, 17%. Цьому сприяли американські санкції, спрямовані проти російського сектора озброєнь. Також і американські санкції проти "Північного потоку – 2" повинні тепер допомогти в газовому змаганні", – пише Die Welt.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...