Як це було: Шість років тому розпочалися бої за Іловайськ (фото, відео)

Рівно шість років тому, 10 серпня 2014 року, почалися перші бої за Іловайськ – один зі стратегічно важливих об'єктів Донбасу.

Битва за Іловайськ стала одним з переломних моментів війни, після якого Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі і перейшли від атаки до оборони. Важкі людські втрати змусили українську владу укласти так звану Мінське перемир'я в межах контактної групи Україна – Росія – ОБСЄ із залученням представників самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.

Плани на Іловайськ

Сподіваючись встановити контроль над Іловайськом, який розташований у 25 км від Донецька, українські військові планували відрізати постачання зброї і бойовиків до окупованого Донецька.

Метою операції було знищити укріпрайони і блокпости терористів ДНР та взяти під повний контроль важливий стратегічний плацдарм.

Українські бійці рятують товариша, пораненого поблизу Іловайська 10 серпня 2014 року

Штурм Іловайська

12 серпня українські бійці намагалися штурмом взяти Іловайськ із заходу (з боку Шахтарська), але безуспішно, – терористи стріляли з житлових будинків, використовували важку артилерію.

18 серпня відбулася друга спроба штурму, в результаті якої військові змогли взяти під контроль більшу частину міста.

"Іловайський котел"

23-24 серпня Росія ввела свої регулярні війська на Донбас, і 28 серпня українські військові опинилися в оточенні.

До "Іловайського котла" потрапили добровольчі батальйони "Донбас", "Дніпро-1", батальйони МВС "Херсон", "Світязь", "Шахтарськ", "Миротворець", а також зведена рота 93-й і 17-й бригад ВСУ.

28 серпня українські військові опинилися в оточенні в Іловайську

"Гуманітарний коридор"

Вночі 29 серпня на сайті Кремля з'явилося повідомлення, згідно з яким президент Росії Володимир Путін закликав відкрити "гуманітарний коридор" для українських військових, які перебували в оточенні, щоб, нібито, гарантувати вихід з "котла".

Але 30 серпня під час виходу з Іловайська колони українських бійців були цинічно розстріляні російськими військовими.

Відео 18+

Втрати України в Іловайську

У жовтні 2014 року голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Андрій Сенченко заявив, що загальна кількість загиблих, в тому числі загиблих від ран за всіма епізодами Іловайської трагедії, становить близько тисячі чоловік.

У серпні 2019 року Генштаб повідомив, що в боях за Іловайськ загинули 220 військових ЗСУ, 40 пропали без вісті. При цьому 129 осіб було вбито, 18 – поранено та 22 пропали безвісти під час виходу з так званого "зеленого" коридору. Названі цифри не враховують загиблих з добровольчих підрозділів МВС, які воювали разом з армією в Іловайську.

Втрати України під Іловайськом стали одними з наймасштабніших за весь час війни на Донбасі, внаслідок чого українська сторона погодилася на умови так званих Мінських угод, підписаних 5 вересня 2014 року.

Втрати України під Іловайськом стали одними з наймасштабніших за весь час війни на Донбасі


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...