9 травня в Україні на державному рівні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Через карантин Україна відмовилась від масових заходів, а ветеранів вітали індивідуально, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Проте, за підрахунками Нацполіції, 9 травня в Україні відбулося 290 заходів із покладанням квітів і 50 автопробігів. Публічну безпеку і порядок під час них забезпечували близько восьми з половиною тисяч працівників поліції та Національної гвардії.
Як в Україні відзначили 75-у річницю перемоги над нацизмом – передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
Київ
У Києві з самого ранку поліція охороняла підходи до Парку Слави (та до інших місць проведення пам'ятних акцій), перевіряла людей, які йшли туди та закликала дотримуватися вимог карантину.
«Рух деякими вулицями столиці обмежено. Аби не допустити правопорушень, на встановлених пропускних пунктах поліцейські проводять огляд учасників заходів та роз’яснювальну роботу щодо дотримання карантинних обмежень та заборони використання символіки тоталітарних режимів», – повідомили в поліції Києва.
Одним із перших, хто вранці 9 травня поклав квіти до Вічного вогню в Парку Слави, був президент України Володимир Зеленський. Він це зробив наодинці, не рахуючи охорони та представників його апарату.
Президент України Володимир Зеленський ушанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклав квіти біля Вічного вогню, що у столичному парку Вічної Слави. pic.twitter.com/JGjYEn5UUG — Офіс Президента (@APUkraine) May 9, 2020
Пізніше принесли квіти до меморіалу громадські організації, серед яких кілька десятків представників ГО «Громадська солідарність» та Київської міської організації ветеранів.
Враховуючи це, чи порушує такий масовий захід вимоги карантину? У пресслужбі управління Національної поліції Києва заявили, що наразі не мають детальної інформації про молебен, та що загалом 9 травня в українській столиці проходило без порушень.
Серед поодиноких порушень – використання символіки тоталітарних режимів (радянського та нацистського), яке в Україні заборонене законом.
Так, поліція склала адмінпротокол на чоловіка, який прийшов до Парку Слави з фуражкою часів СРСР та радянською кокардою на ній, і відмовлявся зняти її на прохання правоохоронців, повідомляє «Громадське».
Подібних протоколів склали в Києві чотири, повідомляє Нацполіція.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...