Як українці ставляться до РФ, а росіяни - до України (інфографіка)

39% українців хочуть закриття кордону з РФ.

В Україні в лютому 2021 року добре ставилися до Росії 41% українців, погано - приблизно стільки ж - 42%. Як свідчать дані опитування Київським міжнародним інститутом соціології, у порівнянні з вереснем 2020 ситуація суттєво не змінилася, передають Патріоти України.

Своєю чергою, за даними опитування «Левада-центру», на території РФ добре ставилися до України 54% населення, погано — 31%. У порівнянні з попередньою хвилею опитування (серпень 2020) ставлення до українців покращилося.

Також зазначається, що незалежність України від Росії підтримують 88% українців і 80% росіян, об’єднання України з Росією бажають 7% українців і 17% росіян.

Кількість українців, які бажають закритих кордонів з Росією, становить 39% (а росіян – 23%), в той час, як кількість тих українців, хто бажає незалежних відносин, але без кордонів і митниць, складає 49% (а росіян – 57%).

Що відомо про опитування

  • Київський міжнародний інститут соціології упродовж 5-7 лютого 2021 року провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2005 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
  • У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на контрольованій українською владою території.
  • Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.
  • «Левада-центр» проводив опитування за репрезентативною вибіркою населення Росії, 1601 осіб у віці 18 років і старше, в період 18-24лютого 2021 року методом особистого інтерв’ю.
  • Статистична похибка при вибірці 1601 осіб (з імовірністю 0,95) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 2,9% - для показників, близьких до 25% / 75%, 2,0% - для показників, близьких до 10% / 90%, і 1,5% - для показників, близьких до 5% / 95%
  • Методологічне зауваження. Цього разу опитування не є повністю еквівалентними, бо в Росії дослідження проводилося методом особистого (face-to-face) інтерв’ю, а в Україні – методом телефонного опитування. Крім того, методом телефонного опитування проведено лише останні два наших дослідження – вересень 2020 і нинішнє (лютий 2021), а всі інші дослідження проведені методом F2F інтерв’ю. «Тому ми не знаємо, чи дійсно ми маємо падіння позитивного ставлення українців до Росії чи це пов’язано з переходом на телефонні опитування», - додали в КМІС.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...